Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az igaz, hogy az MVM a túlfize...

Az igaz, hogy az MVM a túlfizetést majd csak augusztusban adja vissza? (gázfogyasztás)

Figyelt kérdés
Komoly túlfizetésben vagyunk, mivel össze vissza számláznak mióta elkezdődött ez a hajcihő, a fogyasztásunk sokszorosát. Az ügyintéző azt mondta, ezt majd az éves leolvasásnál korrigálják, ami nálunk hamarosan lesz. Viszont valaki más azt mondta, hogy a törvény szerint meg majd csak augusztusban kaphatjuk vissza. Melyik az igaz?
2023. jan. 25. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Eddig mi is az éves leolvasásnál kaptuk, lehet a másnál augusztban van a leolvasás :D
2023. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Az éves leolvasás után adják vissza a többletet,vagy a következő évre átírják.
2023. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha össze vissza számláznak, azt már most kellene tisztázni, fölösleges a téves számlák befizetése.


átalányos fizetés, decemberi éves leolvasás mellett, idáig minden stimmelt, MVM Next-nél.

2023. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hétfőn olvasták le, tegnap már jelezte a számla a túlfizetést. Vagy visszafizetik - de azt kérni kell-, vagy a következő hónaptól elkezdik beleszámítani a számlákba. Olyan nincs, hogy majd augusztusban.
2023. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Havi diktálós voltam korábban. De hiába diktáltam, nem vették figyelembe, hanem jelleggörbe alapján számláztak, hiába az egész éves fogyasztásom sem merítette soha ki a keretet. Ezeket a számlákat már be kellett fizetni, mert azt mondták ha már ki van állítva nem lehet reklamálni. De egyre magasabb és magasabb számlákat küldtek, akkor kérdeztem, hogy mit lehet tenni, és akkor átkértem átalányra. De az addig befizetett összegek bent ragadtak. Az éves leolvasáskor kell kérni, hogy fizessék vissza?
2023. jan. 25. 19:49
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sok diktálos írta itt, hogy az az egyszerű, ha diktál.
2023. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
5# ha alacsonyra állítottad az átalányt, (kiszámoltad, hogy mennyi várható) akkor nem lesz túl fizetésed.
2023. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem állítottam alacsonyra, a havi 144 köbméterre van beállítva, de éves szinten összesen 900 köbméter a fogyasztás. Még mielőtt átkértem volna átalányra, az azt megelőző hónapokban keletkezett a túlfizetésem, mert hiába diktáltam az állást, nem arról érkezett a számla amit ténylegesen fogyasztottam, hanem amit ők gondoltak.
2023. jan. 25. 20:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Éves leolvasás után, igen. Ha már kiállították a számlát. Nekem a netes felületükön nem sikerült, de az applikációban elfogadták a számlaszámomat és pár nap múlva rajta volt.
2023. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
900 m3-nél elég a 80 m3-es átalány
2023. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!