Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha az előző hónapban spóroltam...

Ha az előző hónapban spóroltam a gázzal, és nem értem a támogatott rezsihatár közelébe se, akkor azt átvihetem a következő hónapra?

Figyelt kérdés

A példa kedvéért, legyen úgy, hogy a januári támogatott gáz 200 köbméter, és a februári is 200 köbméter. Egyébként nem ennyi, de most az egyszerűség kedvéért legyen ez a példa. Tehát, ha 200 köbméternél többet fűtenék januárba, akkor már a többletet emelt áron kéne kifizetnem. Na de, ha csak 100 köbmétert fűtök el januárban, akkor az a fent maradó 100 átmegy februárra? Tehát, akkor februárban elfűthetek 300 köbmétert is támogatott áron?


Azért kérdezem, mert sokat tudtam spórolni januárba, de most bejöttek olyan mínuszok, hogy nem fogom kihúzni a februárt a támogatott gázzal. Csak akkor, ha leviszem 10-12 fokra a fűtést, jelenleg most ezt teszem, de így meg penészesedik a ház.



2023. febr. 8. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
nem , ezért érdemes az eves elszámolás
2023. febr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nah akkor csudás napok elébe nézek
2023. febr. 8. 17:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy átviheted.

A kedvezményes gázfogyasztási keret egy évre van meghatározva.

De ha diktálós vagy, és az egyik hónapban átléped, akkor a kereten felül a magasabb árat kell fizetned.

Amikor lesz az éves leolvasás, viszont akkor kompenzálják.

2023. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tehát, ha mondjuk a túllépés miatt kell fizetnem mondjuk +50.000 forintot, akkor azt majd visszaküldik az éves leolvasáskor?
2023. febr. 8. 18:13
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Igen.
2023. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Óh de jó! Akkor végre visszakapcsolhatom a fűtést.
2023. febr. 8. 18:26
 7/14 anonim ***** válasza:

A diktálósok mindig annyi fizetnek amennyit bediktáltak.Itt meg van szabva mennyi a kedvezményes,a többi piaci áras.

A megtakaritást,ha lesz,éves óra leolvasás után lehet átvinni a következő évre . Ezért jó az átalány fizetés .Csak óra leolvasás után nézik van e túl fogyasztás a kedvezményen felül.

2023. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

annyit diktàlsz, amennyit akarsz,

az éves limit számít 1729 m³.


az átalányban nem kellene izgulni, most már 25%-al kevesebb fogyott.


erre az évre leesik az átlag, akkor jövőre az átlag limitet csökkentik ??

2023. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Hulyesegeket miert irtok?


Diktalos vagyok.

Belefutottam egyszer a piaci aras gazba. Rafizettem pluszba 10-20ezret.

A kovetkezo honapokban kozelebe se ertunk. Elso alkalommal nullas szamla jott, aztan potom osszeg. Szoval atvittek a kovetkezo honapra.

2023. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
Persze hogy hülyeségeket írnak. Ha diktálós vagy a jelleggörbe szerint diktálj ha úgygondolod hogy összességèben beleférsz a keretbe. Nem diktálhatsz össze vissza. Viszont senki nem nézi az órádat havonta. Tehát úgy gazdálkodsz a gázzal ahogy akarsz. A példád jó átviheted másik hónapra de akkor januárra ha 100 m3 fogyott 200 at kell diktálni.
2023. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!