Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem tiszta a gáz elszámolása....

Nem tiszta a gáz elszámolása. Addig a kedvezményes összeget kell fizetnem amíg le nem telik az èves átlag? Vagy ha egy hónapban túl lépem a 144m3-t akkor már a magasabb árat kell fizetnem ??

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván az éves fogyasztott mennyiséged számít majd.

A havi 144-et minden egyes téli hónapban átléped..

2023. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Csak ha átalányt fizetsz,akkor van éves elszámolás .
2023. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
45%
Nem tiszta? Fél éve történt változás. Annyit fizetsz amennyi átalányt kertél vagy amennyit a szolgáltató megállapít. Ha diktálós vagy akkor meg jelleggörbe szerint
2023. márc. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Valójában senkinek sem teljesen egyértelmű annál jobban, mint a 3-as válaszban van - de a szolgáltató tudja mit hogyan számolhat el.

Mivel az állami támogatást mindenképpen megkapja a cég, nem fognak szándékosan átverni. Az éves elszámolásban + és - is figyelembe veszik a fogyasztásodat meg azt hogy mekkora fogyasztásig van az alacsonyabb ár.

2023. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

4es: Azért erre ne vegyél mérget.

Nálam rosszul számoltak, mert becsült mérőóraállás alapján zártak le egy időszakot (eladtam a házat) , és ez a becslés lényegesen magasabb volt, mint a tényleges fogyasztásom.


Úgyhogy írtam nekik egy cifra e-mailt.


Másfél hónap múlva válaszoltak, hogy rendben, korrekciózzák és jóváírtak 140 ezer Ft-ot.


Azért az nem mindegy nekem.


Ha nem szóltam volna, simán lehúztak volna ennyivel.

2023. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

#5 A becsült óraállással nem követtek el hibát, ha megmondtad volna nekik a pontos óraállást akkor nem számoltak volna el többet.

Az éves elszámolás a téma amúgy és nem a havi.

2023. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
5# eledásnál, átadod az órát is , átírásnál az ügyfélszolgálaton rögtön látszik a túlfizetés.
2023. márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
79%
#5 Itt te hibáztál kár a szolgáltatöra fogni. Mégis hogy a fenébe írjon pontos fogyasztást ha még az óraállast se adtad le?
2023. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

6os és 8as: A szolgáltató nem engedett mérőóraállást diktálni. "Nincs diktálási időszak"


A szolgáltató nem volt hajlandó kijönni, leolvasni.


Mi mást csinálhattam volna, minthogy beadtam volna nekik egy átadási jegyzőkönyvet? Azt átadtam és leszarták. A becsült alapján fizettettek volna.

2023. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Itt valami hiba van.

Amikor eladtuk is meg amikor mi vettünk is másik lakást, minden esetben közösen mentünk be a másik féllel és az akkor közösen bediktált óraállásnál volt a szerződés bontása az előző tulajdonossal és az új szerződés megkötése. Egyszer sem kellett, hogy kijöjjenek óraállást leolvasni vagy bármit külön nem kellett bediktálni.

Pont az a lényeg, hogy a közösen leolvasott óraállások legyenek ilyenkor megadva a vevő és eladó által, hogy ne legyen vita a kifizetésekkel.

2023. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!