Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha havi diktálásos szerződésem...

Ha havi diktálásos szerződésem van, a 210 kWh limitet havonta kell betartani, vagy éves szinten?

Figyelt kérdés

Pl ha télen sokat fogyasztok, de nyáron keveset, de éves szinten 2000 kWh alatt van, akkor hogyan számláznak?



(Feltételezzük, hogy mindig a valósat diktálom be.)



2023. márc. 14. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Éves szintem kell a kereten belül maradni, de ha diktálós vagy, akkor a havi fogyasztás szerint számláznak. A keletkezett túlfizetést jóvá írják. Szóval lehet, most sokat fizetsz, de az éves elszámolás után meg kapsz túlfizetésről értesítést.

Többen rossz módszernek tartják, de az sem lenne jó, hogy mindenki kapja a régi megszokottat, és esetleg elszámolásnál döbben meg egy több százezres csekken.

2023. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nemaRendőrség ***** válasza:
74%

Ugyanez a helyzet nálunk is.

Elkezdtem nem diktálni, átállt az mvm átalányra automatikusan, 208kwh/hó-val

2023. márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Én mióta limit van,elkezdtem 205-t diktálni,és kész.Októberben lesz leolvasás,majd figyelem,és a nyár végén úgy diktálok,hogy szinkronban legyen az óraállással.

Nekem a nyár a húzós,sokat lakatoskodok(hegesztő,flex),2 szivattyú,a locsoláshoz,+ a klíma.

2023. márc. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Én most 214et diktáltam. Akkor az érződni fog a havi számlán?
2023. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
#4 Az még nem sok. 70 ft ha túlléped kWh-ként. 4*70 az 280 Ft 36*210 az 7560 Ft. Egyenlő 7840 Ft plusz áfa meg minden kb 8000 ft.
2023. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ!
2023. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!