Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villany nélküli műhelyem van....

Villany nélküli műhelyem van. A szomszédból áthozott földkábelon keresztül jutottam az értékes wattokhoz.A rezsi korlát óta ez nehézséget okoz,mert odaát ez dupla költséget okoz. Szigetüzemű napelem működhet engedélyezési procedúra nélkül?

Figyelt kérdés

2023. márc. 28. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gugu Gabor ***** válasza:
87%
Sziget üzemhez nem kell engedély csak ha vissza táplálnibakarsz
2023. márc. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Szigetüzem kiépítése a 200-300 ezer forintos 80-100Ah-ás Lítium-vasfoszfát akkumulátorokkal nem lesz olcsó mulattság. Egy 100Ah-ás akku 1 órán át tud leadni ~1100W-ot.

Én elgondolkodnék a helyedben a vezetékes villany bekötésén. Ha a szomszédnál van, akkor ki van építve a hálózat. Lényegesen olcsóbb mint a szigetüzem, főleg műhelyre (mondjuk az nem derült ki, hogy kosárfonó vagy lakatos műhely..)

2023. márc. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

15-20 év a megtérülési ideje!

Én jelenleg biztosan nem tennék napelemet sehova, amíg nem rendeződik politikailag.

- éveken keresztül a csapból is az folyt tegyél fel napelemet a tetőre.

- ~10 évvel később egy reggel arra ébredtünk, hogy a 23:39 kor meghozott rendelet kicsinálta a napelemes cégeket.

- Most megy: telepítsél szigetüzembe, mert ez főleg a cégeknek jó. Csakhogy kb duplázta a megtérülési időt.


Na szóval mi a garancia arra, hogy a szigetüzemű rendszereket nem fogják megadóztatni???

Majd pont a jelenlegi kormány mondana le az áfa tartalomról...


(üzemanyagokról dec6.án leszedték a sapkát és még adókat is növeltek rajta. Akkor ez +80-90ft/l- volt, jelenleg +70-80ft/l mert lejjebb ment a világpiaci ár!!!)


És ezt úgy mondom, hogy nekem van napelem a házon, és már 2x akkora inverterem van, mint amennyi panel van a tetőn. Valószínűleg ez sokáig igy is fog maradni... Sajnos a bejelentéskor már az e-on elfogadta a bővítést, így muszáj volt kicserélni :(


Az áram csak a duplája lett, nem igen értem a problémát. Műhelyről van szó, akkor dolgozz annyival drágábban, hogy a korábbi profitod megmaradjon.

2023. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a kifizetés a gond,csak nem akarok szívességet kérni már a szomszédtól. mindössze 10000 ft amit áramra fizetek.
2023. márc. 29. 17:35
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

tehát kell neked 3 kwp napelem ami kb 2 millió, ehhez hozzá jön az akkupakk 1,5 millióért.

Nekem 60 méter földkábellel 1,2 millió volt 3x25A + H tarifa előkészítés.

Ebből:

~350000 a földkábel felára

~210000 áram bővítés

2023. márc. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zozoobá válasza:
39%

A sziget üzem jó dolog, de tudni kell hogy mit akarsz róla használni, KW-ban mérve.

Nekem egy kisebb rendszerem van, de eddig hozta a tervezetet teljesítményt. 1,5 Kw-ig minden használható.

Mai árakon:

-250W napelem (80 eFt)

-30A -es MPPT inverter (54 eFt)

-3db 80 A banner munka aksi (3x51 eFt)

-1500W színusz inverter (98 eFt)

A szerelést magad is meg tudod oldani, és nincs többé bürokrata szolgáltató.

2023. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!