Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A klímásnak kell, elvárt...

A klímásnak kell, elvárt borravalót adni?

Figyelt kérdés

Holnap jönnek hozzám, nem ők a cégtulajok. Készültem nekik üdítővel, adok nekik kávét, stb., de pénzbeni borravalót nem kifejezetten készültem nekik adni. A telepítések összköltsége kb. 600.000 Ft lesz.


Adnátok nekik jattot?


2023. ápr. 18. 23:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Esetleg talán még fontos: Nagynevű cég telepít nálam, aki valószínűleg rendes fizetést ad a dolgozóknak.
2023. ápr. 18. 23:31
 2/16 anonim ***** válasza:
9%

Nem kell nekik apró, sem üdítő/kávé.

Ha ott vagy velük, akkor inkább beszélgess velük a munka ideje alatt.

2023. ápr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem varjak el. Sot… az udito, kave sem elvaras mert sok helyen egy pohar vizzel nem kinaljak meg oket a 40 fokos hosegben sem.

Viszont biztos ertekelik ha valamivel megkinalod oket.

2023. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Gondolj bele hogy te a munkádat a fizetésedért végzed el és nem azért hogy még borravalót is adjon érte az akinek végzed! Ők sem várják el.

Az elég ha megkérdezed kérnek-e valamit inni, de azt is ritkán szokták elfogadni.

Érdemes azt mondani neki, hogy "ha gondolják, ott találják a mosdót ->", mert lehet, hogy messziről jöttek vagy sokadik embernél járnak éppen. De ezt is ritkán szokták kihasználni, sok év és sok szerelő alapján inkább mennek utána benzinkúton mosdóba. Nagy melegben vizet általában elfogadják, van aki üdítőt és hosszabb munkáknál néha a kávét. de a leggyakoribb, hogy megköszönik de nem kérnek semmit.

2023. ápr. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Pénzt semmiképp nem kell adni mármit borravalöt. Természetesen én pl mindenkitől megkérdezem iszik e kv-t. Üdítőt vagy egy szódát. Ha hosszabb ideig vannak itt munkások inni mindíg teszek ki. Szódát üdítőt poharat. Nyáron hűtöm is . Ha otthon vagyok kávét is szivesen főzök.
2023. ápr. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Megkapják érte a rendes fizetésüket, nincs elvárás borravalóra. Te sem úgy dolgozol.

Enni inni visznek megukkal, de reggel biztos kávéznak valahol, nem neked kell biztosítani.

2023. ápr. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell borravaló.

Adsz nekik poharat, igyanak csapvizet amennyi jolesik, használják a WC-t ha kell, oszt annyi.

Hoznak maguknak mindent, vizet, kaját, stb..

2023. ápr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
15 éve csőszerelő vagyok de még életemben nem kaptam borravalót. Kávét sokszor kínálnak de nem kávézom, üdítővel is néha megkínálnak azt el szoktam fogadni. Sörrel vagy pálinkával is szoktak kínálni meglepően gyakran, de nem ajánlom, sok szaki elfogadja, viszont a munkavégzés rovására fog menni.
2023. ápr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem, borravalót nem kell adni, akkor sem, hogyha alkalmazottak, kapnak egy tisztességes fizetést! Ép.iparban dolgozom én is, soha az életben nem kaptam még borravalót és soha eszembe nem jutott, hogy akár kaphatnék. :)

Ha megkínálod őket üdítővel, kávéval az bőven elég figyelmesség!

2023. ápr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Ja, és én nem ajánlom azt sem, hogy ott állj mellettük és beszélgess velük. Engem pl. baromira zavar, ha a tulaj nézi mit csinálok, beszél hozzám.
2023. ápr. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!