Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha a jelleggörbe által megadot...

Ha a jelleggörbe által megadott havi gázkvótát átlépni valaki és azt is diktálja be, de az éves 1729 köbméternyi gázkvótán belül marad végül, akkor az éves leolvasásnál visszafizetik a túlfizetést, vagy benyeli Mészáros?

Figyelt kérdés
Ugye 102 ft / köbméter rezsicsökkentetten a gáz. Afölött 747 Forint köbmétere. Ha valaki többet diktál be, mint amennyi a jelleggörbe által meg van engedve rezsicsökkentetten, DE az éves 1729 köbmétert nem lépi át végül, akkor a nagyobb áron kifizettetett gázfogyasztást az éves leolvasásnál jóváírják? vagy csak a jelleggörbe szerinti fogyasztás számít, még akkor is, ha az éves 1729-et nem lépi át?

2023. ápr. 27. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ebben az esetben a túl lépést piaci áron kifizeted.Ha belül is maradtál a 1729 en vissza fizetés nincsen.A megtakaritást hozzá irhatják a következő évihez.De ki tudja közben milyen rendelkezést hoznak.
2023. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, ahogy leírtad, csak nem tudtam biztosan. Akkor ezért kellett a jelleggörbe is, hogy az ember ne tudja magának beosztani az 1729 köbmétert éves szinten, hanem 12x több esélye legyen jóval többet fizetni.


Írtad ezt: "A megtakaritást hozzá irhatják a következő évihez". Erről nem hallottam, de jó lenne, ha így lenne. Ezt gondolom külön kérvényezni kell, ha feltételes módban írtad, tehát nem automatikusan írják a következő évre.


Erről van esetleg írásos információ valahol? Én nem találtam. Köszi előre is!

2023. ápr. 27. 18:40
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Azonnal többletet fizetsz. Nem kapsz vissza semmit. Amint tudsz állj át átalányra.
2023. ápr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Átalánynál midnenképp érvényes az 1729 köbméteres limit enélkül a jelleggörbés bohóckodás, lehúzási forma nélkül, igaz?


és max abból a szempontból előnytelen, hogy a tavalyi év fogyasztását veszik alapul, amit 12 fele osztanak és azt számlázzák ki havonta, ha viszont nincs fogyasztás, akkor feleslegesen infláltatjuk náluk a pénzünket, hiába adják vissza éves leolvasás után, igaz?

2023. ápr. 27. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Átalánynál 1729 m3, igaz.


Nézd, ha valakinek a fűtési szezon végén van a leolvasás/elszámolás, akkor ő tényleg fizet akkor is - késő tavasz, nyár, kora ősz -, amikor nincs fogyasztás. Viszont a 3 kemény téli hónapban nem megy el a fele fizetése a fűtésre. De kinek mi éri meg. Nekem fontos, hogy tudom, hogy a gázszámlám nem lesz több egyik hónapban sem mondjuk 15 ezer forintnál. Végül is a fizetést is egyenletesen kapjuk.


A túlfizetést - legalábbis az MVM-nél - nem adják automatikusan vissza, hanem szépen egyenletesen levonják a következő havi gázszámlákból, amíg el nem fogy. De lehet kérni is egyben vissza. Online felületen vagy applikációban. Csak meg kell adni a számlaszámodat.

2023. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
Ha nincs fogyasztás akkor leolvasás után bemész az ügyfélszolgálatra és beállíttatsz egy megfelelő havidíjat.
2023. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem 1729 köbmézer jár. Hanem 63645 MJ. És a fűtőértéktől függ, hogy mennyi köbméter jár kedvezményesen. Ha efölött fogyasztasz éves szinten, piaci áron kell fizetned a gázt. Ha ezalatt, akkor nem fizetsz poaci árat csak kedvezményesg.
2023. ápr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, jogos, én is olvastam erről, de mi alapján is döntik el, hogy kinek hány köbméter jár? Valami olyasmi rémlik, hogy Magyarország 3 féle gázt kap különböző minőségben, ahol a jobb gáznak kevesebb a köbméter kvótája, a rosszabbnak meg több, hogy MJ szerint egyenlő legyen.


Honnan lehet tudni, hogy mi melyikbe tartozunk? (Nyíregyháza város egyébként)

2023. ápr. 28. 10:27
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, leolvasod a számládból. A köbéterek mellett feltüntetik fűtőértéket (MJ) is.
2023. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Fűtőérték és korrekcios tényező alapján. Mindkettő rajta van a szamládon. Ha többrt akarsz tudni a gazszámlazás módjáról, lépj be facebookon a "gázszámla 2022 08 23-tól csoportba. Ott még excel is van,ami alapján számolhatod es nyomonkövetheteda saját számládat.
2023. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!