Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ezt most be kell fizetni az...

Ezt most be kell fizetni az áramszolgáltató felé?

Figyelt kérdés

Januárban munkanélküli lettem, csak most májusban lett újra munkám.

A gond az, hogy január 9én volt egy lejárt áram tartozásom, amit áprilisban fizettem be a felszólítások ellenére.

Rá pár nap múlva kaptam egy újabb számlát, hogy január 9 és március 10.ei számlával el vagyok maradva és ez 18ezer forint összesen, ezen az jött hogy várhatólag május közepén kikapcsolják a szolgáltatást.

De én a januári tartozást már rendeztem, csekkel is igazoltam ezt feléjük.

Be kell fizetnem ezt a 18 ezres tartozást ennek ellenére? A márciusi tartozásomról nem küldenek külön számlát, most jött egy áramszámla az május 15én fog lejárni. Most mit fizessek be?

A májusi számla azt írja 17ezer forint a tartozásom a májusi is be le van számítva.


2023. máj. 10. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell, a márciusit kell.
2023. máj. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden számla végén van egy egyenleg. Ha ez több, mint a legutolsó számlád, akkor tartozás van.
2023. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj be az ügyfélszolgálatra és vidd magaddal a befizetett csekket! Ott tisztázd azt hogy már be van fizetve!

ha megnézed a kiküldött papírt valószínűleg megtalálod azt a mondatot, hogy "ha tartozását már időközben rendezte akkor jelen felszólítást tekintse hatálytalannak" vagy valami hasonlót.

Egy hatalmas rendszerrel dolgoznak és késéssel reagál a befizetésekre. ha április végén fizetted ki akkor lehet hogy már addigra elkészült ez a felszólítás csak még nem jutott el hozzád a postán.

Hozzánk rendszeresen érkezik úgy csekk, hogy mikor kiveszem a postaládából már túl vagyunk a befizetési határidőn ami a csekken van. Többször előfordult az évek során, hogy pár napos befizetés csúszás miatt is kiküldtek hasonló felszólítást, miközben már majd egy hónapja ki volt fizetve.

Azt fizesd be ami az új fogyasztásod - tehát minden hónap csak 1-szer legyen kifizetve! Aztán menj el vele az ügyfélszolgálatra és ott tisztázzátok, hogy van-e még valami elmaradásod. Szokott lenni pár száz forint késedelmi költség ha ilyen hosszú elmaradás van mint amit az elején írtál és ezt utána hozzáírják a következő számlához vagy azt kell kifizetni ott.

Ha nem tudsz bemenni személyesen akkor ezen a linken találsz lehetőséget videós ügyfélszolgálati lehetőségre is, de itt tudsz időpontot is foglalni.

[link]

Mindenképpen tisztázd a dolgot mert ha kikapcsolják, akkor is neked kerül sok pénzbe visszakapcsoltatni ha valójában neked volt igazad.

2023. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Regisztrálj be a mvm-re. Ott látni fogod, hogy mennyi a valódi tartozásod.
2023. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"fizettem be a felszólítások ellenére"


nem szabadna ellenkezni...

:)


ha csak nem azt írták, hogy fizesd be ...

2023. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a márciusi számla a 18ezer forinthoz van hozzáírva.

Viszont a májusi számlán az szerepel hogy 17ezer forint az összes tartozásom ebbe bele van kalkulálva a fent maradt márciusi számla és a májusi számla.

2023. máj. 10. 17:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam, a januári számla rendezve van, de félek hogy kikapcsolják a szolgáltatást a márciusi elmaradás miatt.
2023. máj. 10. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
A márciusi még csak 60 nap, úgy tudom 90 nap után kapcsolják ki. De fizesd ki, vagy kérj rá részletfizetést, vagy halasztást. Ha nem csinálsz semmit az a legrosszabb.
2023. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2023. máj. 10. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Pár perce regisztráltam be az MVM-hez a linken amit megadtam a 3-asban. kell hozzá egy számla - az nyilván ott van a kezedben, meg internet - amit most is használsz.

A linken nem egyértelmű hogy kell eljutni a regisztrációhoz, először a jobb felső sarokban a "Bejelentkezés"-t kell megnyomni. A megnyílt oldalon nem kell nevet egyebet beírni, csak alatta sárgán a "Regisztráció"-ra kell kattintani. Onnan már megtalálod mit kell beírni.

"Vevő (fizető) azonosító" - egy szám a számlarészletező lapod tetején, a bal felső sarokban, vastagon szedve, 10 jegyű szám.

"Vevő (fizető) azonosító elnevezése" - itt vagy a saját nevedet írd be, vagy ha más van a számla másik lapján akkor azt, vagy bármit, elfogadja a rendszer. Csak írd fel és emlékezz rá később!

"Felhasználó azonosító száma" - a számlád első lapján van a bekeretezett részben, 8 jegyű szám.

"Regisztrált felhasználónév" - megint az a név amit előbb beírtál.

"E-mail cím" - az legyen amit használsz, mert arra küldik az ellenőrző levelet. Azt kell megnyitni és a megadott linkre kattintva benne lesz rendben majd a regisztrációd. Pár másodperccel azután megy a levél, hogy befejezted az adatok beírását.

Telefonszámot nem kötelező megadni, én nem tettem.

"Jelszó" - ez legyen legalább 8 karakter, kell legyen benne szám is, kisbetű és nagybetű is. Mindenképpen írd fel, mert később csak ezzel és a felhasználónévvel tudsz majd bejelentkezni!

A "Tovább"-ra kattintva kész a regisztráció, küldik az email-t.

Utána be kell jelentkezned és a lap tetején az "Elektronikus számla" lenyitásával az "Elektronikus számlák megtekintése"-re kell kattintanod.

Itt megint béna az oldal. Középen van sárgával - nem jól látható felirattal "Mutass többet". Alatta nem magyarázza mit hova kell írnod, csak a bal oldali "Mutass többet" szélén a V jelre kell lépned és megnyílik a választási lehetőség. Egyszerűen a legfelső "Vevő (fizető) azonosító"-ra ha rálépsz máris mutatja az azonosítóidatdat.

Itt a dátummal beállíthatod mikortól szeretnéd látni a számláidat -> a "Frissítés"-re kattintva ezt előhozza.

Lejjebb kell kicsit menned a lapon és egy sima feketével írt sort látsz a "Számlamásolat igény címzettje" felirat FELETT. Erre az apróbetűs sorra ha rákattintasz (azzal kezdődik, hogy Vevő (fizető) azonosító és a szám) akkor nyitja meg a számlákat amiket kiállítottak ebben az időszakban. Láthatod a dátumokat, mekkora összegről szólnak és a végén a "Státusz" ha zöld akkor ki van fizetve, ha lila x akkor még nem.

Na itt megint belemehetsz és a "Típus" oszlopban a kis könyvszerű ikonnal letölti azt a számlát amit a kezedben is tartasz.

"Csak" ilyen egyszerű az egész.

Hogy vágná hátba negyvenszer a szomszédja azt aki kitalálta, hogy így legyen elkészítve ez az oldal! De csak egyszer kell végigcsinálni és utána már emlékezni fogsz merre mit találsz majd meg. Sok sikert!

2023. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!