Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ki mit használ télen fűtésre?

Ki mit használ télen fűtésre?

Figyelt kérdés
Valami megoldást keresek fűtésre mert brutálisan felmentek a tüzifa árak. 110m³ kertes ház. Gáz nincs nyílván nagyon sokba lenne beköttetni. Gondolkoztam az infrapanelen. Valakinek van ezzel valami tapasztalata mennyivel eszik több villanyt? Vagy valakinek valami ötlet fűtés szempontjából ami jó lehet? Tapasztalatból használja stb
2023. máj. 17. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Általában szilárd, folyékony vagy légnemű éghető anyagokat használnak fűtéshez.
2023. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
80 m2 -es ház, 2 klímával futjuk, nem olyan drága mint a fa + kényelmesebb is.
2023. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

180 m2

Csak azokat a helyiségeket fűtjük rendesebben, ahol tartózkodunk, a használaton kívüli szobákat csak annyira, hogy ne penészedjenek, és figyelek a szellőztetésre. Karban tartott konvektorok vannak, a nappaliban nagy cserépkályha fával, egy kosár fa elegendő bele egy napra. Szóba került a földszintre és az emeletre egy-egy légkondi, esetleg a tetőre napelem, de a legkisebb gyerek is most költözik el, nem ez a legakutabb befektetni valónk most.

2023. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

4 klíma van, abból 2 modern inverteres fűtő klíma. Ez utóbbi mindig megy télen, mikor itthon vagyunk. Régen fával, kazánnal fűtöttem, teljesen egy árban van. Azt viszont meg kell jegyeznem, hogy nincs olcsó energia, pénzt csakis szigeteléssel tudsz megspórolni. Gáz, fa, klíma fűtés minden drága egy szigeteletlen házban.

Vagy szigetelsz, vagy nem fűtesz. Nincs harmadik opció.

2023. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Az infra panelnek 3-4x drágább rezsije, mint a klímának. Ezzel számolj.
2023. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a hasznos válaszokat. Szigetelés nem olyan egyszerű vagy legalább is nem mindegy mivel mert vályog ház.
2023. máj. 17. 22:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A 180 m2es vagyok.

Korábban vegyes falazatú házunk volt, nem mertünk zárt cellás anyaggal szigetelni (akkor szerintem még csak az volt, legalábbis mi nem tudtunk szellőző megoldásokról), de sokat nyertünk azzal, hogy a padlásra szigetelőanyagot terítettünk le, a belmagasságot pedig álmennyezettel csökkentettük, és fölé is szigetelőanyag került.

2023. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Rising Phoenix ***** válasza:
100%
Az infra panel drágább ugyan, de a hőérzet sokkal jobb. Gyorsabban és tartósabban átmelegszik a szoba és sokkal kellemesebb meleget ad, mint a klíma. De én eleve nem szeretem a klîmát, megfájdul tőle mindenem, mint valami reumás vénasszonynak. Az infrafény meg inkább gyógyít. Az is sokat számít, hogy maguk a bútorok, padló is melegek és nem "csak" a levegő.
2023. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok, nekem is vályog ház, nincs nekem sem szigetelés, "csak" a nyílászárók újak.

Így se megy ki a meleg és nem fizetek rá. Nyilván ha szigetelve lenne még jobb lenne, de egyszerre nem lehet mindent... 💸

2023. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#7 A padláson milyen szigetelőanyagot fektettetek le? És milyen szigetelést raktatok az álmenyezet fölé?
2023. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!