Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Eon éves leovasás mit takar?...

Eon éves leovasás mit takar? Mindenképpen házhoz jönnek leolvasni?

Figyelt kérdés

Most nemrég költöztünk be a párom nagyszülei házába, mivel a párom megörökölte utánuk.

Eddig az áramot úgy fizették a nagyszülei hogy becsülve volt, igazából nem értek hozzá, szóval nem diktáltak és a csekkeken is BECS rövidítés szerepel.

Na ma kaptam reggel emailt hogy éves leolvasási időszak van június 12től - július 1ig.

Visszakerestem a tavalyi számlarészletezőt ott 2022. Június 22én voltak leolvasni az óràt.

Kérdésem, hogy én ma bediktáltam vezetékes telefonon az óraállást az automata azt mondta ez alapján küldenek csekket.

Tehát most fognak jönni leolvasni vagy jó volt hogy bediktáltam?

Tavaly leolvasás után küldtek egy nagyobb összegű számlát.


2023. jún. 13. 08:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem találom a 2023as számlarészletezőt így nem is tudom e hónapban mikor jönnek leolvasni, előtte küldenek valami levelet?
2023. jún. 13. 08:04
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fényképen küldött óra állást fogadják el.
2023. jún. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Éves óraállás +- 3 nap .

Lefényképezik igen,ha nem vagy otthon a leolvasó dob be elérhetőséget és tudtok egyeztetni

2023. jún. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ha tavaly június 22e körül voltak kint, akkor idén is számítani kell arra az időpontra? Vagy telefonon keresztül nem tudná megmondani kb mikorra esedékes a leolvasás?

2023. jún. 13. 09:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem fogja tudni megmondani. Járja az utcákat, házakat. Nem tudja előre, hogy hány helyre nem fog tudni bemenni.
2023. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van hiteles diktálás a honlapjukon keresztül fotóval, amit elfogadnak leolvasás helyett, nekem az eonnál ezt nem sikerült másodszorra sem megcsinálni, így úgy döntöttem tojok rá, akkor dolgozzanak. :D

Nem ugyanabban az időpontban fognak menni, mint tavaly, de azért kb. ugyanúgy ütemeznek valószínű és nálunk leszokták szűkíteni 3 napra a leolvasás időpontját. Szerintem telefonon is tudnak mondani egy szűkebb intervallumot, pontos időt kétlem.

Egyébként nézd meg a tavalyi leolvasás után érkezett elszámoló számlán milyen mérő állás szerepelt, milyen becsült állásra fizettél legutóbb és hogy áll most a mérőállás. Ebből lehet arra következtetni, hogy az éves elszámoló számla milyen összegű lesz majd.

Ha engedett a rendszer diktálni, akkor két opció van. Vagy az alapján IS kiállítanak egy számlát és a leolvasás alapján érkezik majd még az elszámoló is, vagy ami valószínűbb, hogy figyelmen kívül hagyják a diktálást és a leolvasás alapján fognak számlázni, mivel közel esik egymáshoz.

2023. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Regisztráljál az eon oldalán és akkor nem kell várni a leolvasót.

Ha email-en kaptad az értesítőt akkor lehet már regisztráltál is.

Ott egy fotó feltöltésével le lehet tudni az éves leolvasást is.Sima diktálást nem fogják elfogadni szerintem sem.

2023. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem mindig az email előtt járja a környéket a leolvasó,de hozzám nem jön be mert online szoktam diktálni az évest.

Lehet hogy hozzád se megy már azért kaptad az emailt.Diktáld be online fényképpel

2023. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!