Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Splít klíma beszerelésével...

Splít klíma beszerelésével kapcsolatban van kérdésem. A H tarifa kiépítésénél nagyon sokat számít árban, ha kb. 20 méterre kell a vezetéket a kültéri egységhez elhozni? Azért kérdezem itt, mert több regisztrált villanyszerelőtől hiába kérdeztem

Figyelt kérdés

#Klíma fűtésre #H tarifa költség
2023. júl. 16. 14:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan regisztrált villanyszerelőket fogtam ki, akik konkrét választ nem hajlandóak adni. Azonnal szerződést akarnak kötni és úgy dolgozni, hogy bele ne lássak a folyamatba. Csak fizessek.
2023. júl. 16. 14:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy számít, hogy hiszen a vezetéknek is van ára, plusz az ö idejüknek is van dija, főleg ha szét kell majd ehez vésni a falakat is. Szerintem egy 100 ezret biztos rátesznek az árra.
2023. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A klíma csövezèse jóval drágább lesz 20m én mint a villany.
2023. júl. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt! Újabb kérdésem: H tarifa nélkül a splít klíma üzemeltetése megéri a hagyományos hősugárzóval szemben?

Mindenképpen akarok egy pót-fűtést, ha a gázkazán meghibásodik. legyen hol kibírni addig, amíg megszerelik. Plusz spórolni akarok a gázzal, hogy beleférjek a támogatott keretbe. (Az elmúlt télen belefértem, sínadrág, mamusz, három pulóver segítségével, plusz egy kis rásegítéssel hősugárzóval).

2023. júl. 17. 05:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Még annyit: a hősugárzó használatával is csak a felét merítettem ki a támogatott villamos energiának.
2023. júl. 17. 05:39
 6/6 A kérdező kommentje:
A H tarifától a klímáig a vezetéket ki építi be? A regisztrált szerelő? Vagy a szolgáltató (tőle rendelem a klímát).
2023. júl. 17. 14:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!