Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Napelemesek.Valóban úgy...

Napelemesek.Valóban úgy fejlesztette az àllam a hàlózatot hogy ők tudjanak jàtszani hogy mi mennyit termeljünk vissza?

Figyelt kérdés
Egy pàr hónapja azt vettem észre hogy míg tavaly nyàron szabàlyozàsig ment az inverter ( a termelési àbrán vízszintes vonal) addig most 7-800 wattal kevesebbet nyom. A csúcsteljesìtmény alatt üzemel jócskàn sosem éri el a maxot. Az egyik ismerősöm is ezt tapasztalja. Ez nem lehet véletlen szerintem.
2023. aug. 27. 07:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze a kormányhoz. A csúcsteljesítmény a nap beesési szögétől, a cellák tisztaságától, hőmérsékletétől és az állapotától függ elsősorban. Minden évben kicsit csökken a cellák teljesítménye az öregedés miatt.


De még ha létezne is manipuláló rendszer, lehetetlen lenne olyat csinálni, hogy csak a lakossági termelőket korlátozza. A nagyüzemi parkokban komoly hálózatfelügyelet van, ott azonnal kibukna.

2023. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak játszani a te invertereddel.
2023. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Mivel tudják állítani a hálózati feszültséget, az invertered viszont nem tudja a kimenetit, így tudják befolyásolni.

nagyüzemi parkoknál ez biztos teljesen külön vezérelt

2023. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#2 Az inverterrel nem tudnak valóban de a hàlózattal szerintem igen.. pl betesz egy relét ami nem enged vissza több àramot mint amire szükségük van..igy az inverter nem fog tudni maxon termelni mert én nem fogyasztok annyit a hàlozat meg korlàtoz. De ha ez nincs es tegyuk fel a napelemem szarodik el évről évre azt jelenti hogy jövőre màr 1600-al fog kevesebbet termelni? Igy akkor igazuk van dajnos azoknak akik azt mondják hogy nem éri meg
2023. aug. 27. 09:20
 5/16 A kérdező kommentje:
1600 wattal* mert ugye most kb 800-al kevesebbet nyom full napos időben mint tavaly.. ennyit szerintem nem romolhatott..úgy hogy figyelembe vesszuk a hőmérsékletet + mondjuk poros.. ez szerintem csak pàr 100 watt lehet..nem 7-800 veszteség
2023. aug. 27. 09:22
 6/16 anonim ***** válasza:
Neked nem éri meg, nekem megéri.
2023. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A hálózati feszt egy szabványos tól-ig èrtèken kell tartaniuk, ez eddig is így ment. A hálózat v3gpontjain is, hol feszt esès van az ellenállás miatt. De a hálózat elejèn sem lehet fölötte, mert tönkreteheti a berendezèseket. Ezèrt van az inverternèl is korlátozás fesz nagyságnál.

A relè ügy sem megoldható.

Viszont a túlmelegedett napelemed hatásfoka erősen romlik. Szèlsősèges esetben ki is mehetnek a cellák tőle.

2023. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A házad fixen van kötve az utcai hálózatra, azt te is látod.
2023. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem és kb tavaly is ennyit termelt így a beesési szögre tippelek+ esetleg a nagy meleg
2023. aug. 27. 10:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Mégegyszer:

Az inverter mondjuk 225V ot állít elő.

Ha a hálózati transzformátor 230V ot állít elő, akkor 0 áramot termelsz vissza.

A feszültséget tudják szabályozni.

Ez már 1 éve ki lett tárgyalva millió fórumba.

2023. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!