Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » H tarifás villanyórával...

H tarifás villanyórával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni! Milyen ár körül mozog egy új h tarifás villanyóra beszerelése, ha nincs földelés?

Figyelt kérdés
3db 2,6 kW-os és egy 3,5 kW-os klímát szeretnénk felrakatni 3 szobába és egy nappaliba. A helyiségek 24, illetve 40 légköbméteresek, 20 fokot szeretnénk beállítani hőfoknak. Milyen áramerősség szükséges ezek működéséhez? Van egy 80 A-es nappali és egy 40 A-es irányított villanyóránk. Szerintetek a két óráról tudunk átrakatni az újra ampert? Bőven nem használjuk ki az ampereket. 4 gyermekes anyuka vagyok, nem értek az elektromossághoz... Köszönöm!

#klíma #h tarifás villanyóra
2023. szept. 7. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Látni kell, nagyon sok dologtól függ. A 80A hány fázison van, mert egy fázison 32A-nál több nem szokott lenni lakásban, szóval fura. Át lehet rakni teljesítményt más tarifákról H-ra, ekkor az áramszolgáltatónak nem kell fizetni hálózafejlesztési hozzájárulást, vagy mit. De az új mérőhely kialakítása kb. félmillió (körülményektől függően több vagy kevesebb is lehet) mukadíj és anyag együtt.
2023. szept. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

>3db 2,6 kW-os és egy 3,5 kW-os klímát szeretnénk felrakatni 3 szobába és egy nappaliba

-A klíma adatlapján meg van adva a minimális áramerősség, ami kell nekik. Ezt nem mindig jól adják meg, nekem pl. 10A van írva a 3,5-es klímára, kísérletképpen 6A-ről (B karakterisztika) működtetem már egy éve (szóval hűtési és fűtési üzem is volt már ebben) és sosem vágta le. Ennek alapján elég lenne 6*4=24A-> 25A-es kismegszakító is, de valószínűleg a szerelő nem hajlandó kisebbet beszerelni, mint ami a készülék adatlapjából következik, jelen esetben 10*4= 40A-t, pedig nem mindegy árban...

2023. szept. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az első kommenthez fűzve: nem írtam le a kérdéshez, hogy a 80A-hez 3 fázis van.
2023. szept. 8. 07:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!