Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan működik a B tarifa...

Hogyan működik a B tarifa (“éjszakai áram”) és mit lehet/mit érdemes rákötni?

Figyelt kérdés

Halvány emlékeimben annyi él az “éjszakai áramról”, hogy a bojler annakidején szüleimnél arra volt kötve és ha elfogyott a melegvíz napközben, akkor csak este volt legközelebb.

Most olyan házat nézünk, amibe be van kötve a “B tarifa”. Próbáltam utána olvasni, de őszinte leszek, nem teljesen értem a működését. Az, hogy csúcsidőszakon kívül van vezérelve, gyakorlatilag ugyanaz, mint régen volt, csak most nem azt mondják, hogy este 8 és reggel 6 között hanem azt, hogy amikor nincs fogyasztás? És én ezt honnan tudom előre? Vagy nem kell tudnom, a szolgáltató vezérli? Mennyivel olcsóbb mint a “sima” áram (A tarifa)? Mit lehet rákötni a bojleren kívül? Megéri megtartani, ha már be van kötve?


2023. szept. 26. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Hőtárolós kályhát például.

Nappal is vezérlik, nem csak éjszaka. Asszem napi 8 órát működik összesen. Nekem itt kapcsolgat egész nap, délelőtt, délután is.

2023. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pbarni ***** válasza:
83%
Legalább napi 8 órát van garantálva, nálunk általában többet megy. Bojlert vagy hőtárolós kályhát lehet rákötni, ha jól tudom, nem lehet konnektort rákötni, a fogyasztót csak közvetlenül lehet bekötni. Az ára kb. a fele, mint az A tarifának.
2023. szept. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Igen, az lényeges, hogy úgy kell rákötni a fogyasztót hogy azt nem lehet csak úgy leválasztani. Fixen be kell kötni.

Természetesen egy kapcsoló lehet rajta. Nekünk is így van a hőtárolóskályha, az óradobozban van mindegyiknek kapcsolója, de a házban fixen, kötődobozban be van kötve.

2023. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnekinek. És ez hogy számít bele a hatósági áras évi 2532 kW-na? Először ezt nézik, utána az A tarifát (3 fázis)? Vagy ez mindig fix 23 Ft, mérőóránként jár az évi 2500 kW?
2023. szept. 28. 07:05
 5/6 anonim ***** válasza:
A B tarifára függetlenül jár a 2523 kWh kedvezményes ár, ebben az esetben a kedvezményes ár 23 forint, e felett 63 forint kWh-nként.
2023. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A b tarifa hivatalos nevén vezérelt népes nevén éjszaki áram annak naponta minimum 8 órát működnie kell (ennél többet is mehet csak ez a minimum) de csak akkor kapcsolják be amikor a hálózaton van feles kapacitás azaz össze vissza senki nem tudja előre. Aki erre rá kör valamit azt csak engedélyel és engedélyes szerelő teheti külön szerződéssel. Díja fele mint a rendesnek. Ezért érte meg rákötni hőtárolós kályhát vagy bojlert.

Mai világban már nem igazán látom értelmét mert mind a kályha mind a bojlerben vannak már modernebb hatékonyabb berendezések. Bojlernél elég nagy kompromisszum hogy csak akkor van melegvíz amikor bekapcsolják. És ezért fenntartani egy nagyobb bojlert nem gazdaságos. A hőtárolós kályha éri meg vagy olajradiátor de ezek se hatékonyak már. A modern hőszivattyűkat meg a H tarifára lehet kötni ami egyrészt gazdaságos, mindig van és ugyan úgy féláron kapja az ember.

2023. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!