Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A gázkonvektort mindig ki/be...

A gázkonvektort mindig ki/be kell kapcsolgatni vagy akkor is mehet N fokozaton, ha nincs otthon senki?

Figyelt kérdés
Nem vagyok oda ezekért az ősrégi fűtőkészülékekért, de mivel olyan albiba fogok költözni, amelyben ilyen van, így muszáj vagyok hesználni és hozzászokni. Szóval ha N-en hagyom, akkor gondolom nem igazán fűt csak be van kapcsolva. Ez nem veszélyes? Nyilván tűz meg CO mérőt fogok venni.

2023. okt. 1. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

no para. Nálunk harminc éve vannak falikonvektorok, különböző méretűek. A kérdésedre válaszolva az N fokozat a fagyás elleni védelem. Tehát az őrláng megy,de csak nagy belső hidegben kapcsol be.

Ha hosszabb időre mész el, akkor inkább 1-es fokozaton hagyd,az sem kapcsol be, csak tíz fok alatt..talán..

Nem tűzveszélyes, és nem kell e miatt CO jelzőt venni. A konvektor levegője nem érintkezik a lakással...(ez a verhetetlen előnye)

2023. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Én októbertben bekapcsoltam, márciusban meg ki. Amikor nem kellett letekertem, de az őrláng égett. Ha kellett feltekertem. SOha nem volt vele gond. Ősrégi FÉG cucc volt.
2023. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan hagyhatod őrlángon nem kell kapcsolgatni.Minimalis meleget is ad ha már reggelente fagy de napközben meleg van.
2023. okt. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4 konvektor van a lakásban, ezért én ki szoktam kapcsolni. Számlán kimutatható volt az őrláng fogyasztása.
2023. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és CO riasztó kell, ha nem parapetes a konvektor!
2023. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es, csak hogy az őrláng is fűt… nekem pl langyos tőle a konvektor, ez miatt be se kapcsol a főégő, elég nemi az őrláng és melegen tartja a lakást. Az őrláng nem pazarol semmit hisz az is a szobát fűti.ha parapettes akkor meg nem is szabad kikapcsolni, mert a hideg lehűti a konvektor hőcserélőjét és vele a szobát is fűti, ha kéményes akkor átmeneti időben lehet ezzel játszani, pl most októberben. De novembertől áprilisig hagyd bekapcsolva.
2023. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hűti*
2023. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van olyan konvektor ami gyújtó lángos és van amin nincs és csak a kislángot tudja. N állas annyit tud hogy fagyásvédelem. Semmi baj nem lesz ha nullán hagyod. 25 evig éltem konvektoros házban. Ki be kapcsolgatni felesleges mert el romolhat tőle hosszú távon a gyújtó szerkezet. Spórolni azért se tudsz vele mert a gáznál van alapdíj szóval így is úgy is ki fizettetik az emberrel amit kell.
2023. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Plusz az a kis láng langyosan tartja a konvektort, ami ugye a szobában van. Nem megy kárba a hő.
2023. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kéményesnél nem is jó kikapcsolni teljesen, a gyújtóláng konvektornál nem kárba vesző fogyasztás mint kazánoknál és gázbojlernél, hanem a szobát fűti. A kéményt is melegen tartja, kéményesnél fontos, hogy a megfelelő huzat miatt meleg legyen a kémény, beindítás után is kell 10 percig kb. hagyni, hogy átmelegedjen, mielőtt feltekered nagylángra
2023. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!