Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy állítsam be a gázkazánt...

Hogy állítsam be a gázkazánt hogy a lehető legolcsóbb legyen a fűtés?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a termosztát ugyanannyi fokon van.

Hány fokos víz keringjen a futotestekben?

Mindegyik futotest menjen maxon vagy mind minimumon? Hogy érdemes?

Most eloszor vagyok télen olyan hazban ahol nem tavfutes van.


Ráadásul 8-5ig irodában vagyok, akkor teljesen kapcsoljam ki minden nap?


Aki kazánnal fűt, kb mennyi a fűtésszámla hány négyzetméterre? Nekem nagy belmagasság, 65nm.


2023. okt. 2. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel 7 után indulok munkába (egyedül használom a lakást), akkor leveszem 18 fokra a termosztátot, nem szokott lemenni a lakás hőmérséklete csak olyan 19 vagy 19,5 fokra délután 17 óra után/környékén érek haza, ha nem voltam bevásárolni. Akkor felveszem a fűtést 21,5 fokra. Ezt a 21,5 fokot 15-20 perc alatt eléri a lakás. Lefekvés előtt letekerem 20,5 fokra a termosztátot. Fűtőtestekhez sosem nyúlok, mindegyik maximális 5-ös álláson van nyitva.

A lakás 50 nm. 2,8 m a belmagasság, tehát valamivel magasabb, mint a szabvány lakások. Régi tégla társasház, 2. emelet, felettem sátortető én a zárószinten vagyok(saroklakás). Alattam nem laknak, de valamennyit azért fűtenek. 570 m3 az teljes éves gázfogyasztásom. Azaz havi 5.800 Ft, gázt használok, a melegvíz és a főzés is gázzal történik. Igaz egyedül használom a lakást, kézzel csak apróbb dolgokat mosogatok, és egyszerű kajákat szoktam összedobni, nem vagyok az aki folyamatosan 3 fogásos menüket főz valami receptkönyvből.

2023. okt. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Milyen a kazán? Ha nyílt égésterű vagy turbós, akkor 60-70 fokos előremenő kell, ezt soha ne piszkáld és ne is vedd lejjebb!!! Ha leveszed, nagyon savasodik a víz ami kikezdi a hőcserélőt!

Ha kondenzációs kazán, akkor lehet 35-40 fokos előremenő is, itt nem kell félni a kilyukadástól, mivel ez erre lett tervezve, egy külön nyíláson a savas víz kifolyik a lefolyóba, ott nem kell félni. Amivel tudsz játszani, amíg ilyen enyhe idők vannak pl 16 fok nappal, elég délután befűteni és éjszakára kikapcsolni. De amint hidegebbek lesznek, célszerű folyamatosan bekapcsolva hagyni, mert ha kihül a fal, az neked is kellemetlen hidegérzetes ad és a felfűtés sokkal több energiába kerül mint szinten tartani. Annyit tudsz télen spórolni, hogy éjjelre leveszed vagy kikapcsolod a fűtést 8 órára, reggel viszont a szellőztetés után vissza kapcsolod 21 fokra!

2023. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!