Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ki kell fizetnem a vizet, ha...

Ki kell fizetnem a vizet, ha csőtörés volt?

Figyelt kérdés
Most volt itt a vízóra-leolvasó. Évente egyszer szokták leolvasni. Azt mondja 600 m3 víz fogyott, mert csőtörés van a vízaknában. Normális esetben csak 100 m3 vizet fogyasztok egy évben. Azt mondta, hogy ez nem a vízmű oldalán történt, nekem kell megcsináltatni. De ki kell fizetnem ilyen esetben az elfolyt vizet?

2023. okt. 7. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Ki kell fizetned.
2023. okt. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Ki kell fizetni, a csatorna díját el szokták engedni,de kérvényezni kell.
2023. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ki kell fizetned (vagy biztosítóval kifizettetned).
2023. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Ezért is tartom hülyeségnek az éves leolvasást. Legalább három havonta ránéznek, akkor még viszonylag időben el lehet csípni a szivárgást.
2023. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Ki kell fizetni. Bár ha észrevetted volna lehetett volna trükközni, nagybátyámnak a kerticsapját tette tönkre a szomszéd tehene, 140 m^3 víz folyt el. Fogta, leszedte a vízórát és egy porszívóval beleszívva visszaforgatta. Addig ömlött a víz, mert a plomba sérülése nélkül csak a csap előtt tudta leszerelni, így nem árt ha azt el tudod vezetni valahova, vagy tele lesz az akna. De ehhez észre kell venni időben, már leolvasták, nincs mit tenni.
2023. okt. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

4# Ez nem a szolgáltató dolga, hanem a tulajdonosé.

Én rá szoktam nézni 1-2 havonta minden mérőnkre, feltűnik, ha valami gáz van. De én szolgáltatásban dolgozom. Laikus a saját kárán tanul. Ha ki kell fizetni egyszer az életében ekkora, vagy akár ennél sokkal sokkal nagyobb elfolyt mennyiséget (márpedig ki kell), akkor utána borítékolható, hogy gyakoribb vendég lesz élete végéig a vízmérő aknájában az ember. Még szerencsés, hogy egy év alatt "csak" ennyi víz folyt el.

2023. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
85%
Ki kell fizetni
2023. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ki kell fizetni. De szerintem kérhetsz részletfizetést a helyzetre való tekintettel. Nálunk is éves leolvasás van, de én 2 havonta, a diktálási időpontban mindig leolvasom, és bediktálom. Így hamarabb kiderülne, ha valami baj van.
2023. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a vízóra mélyen van a vízaknában és nem tudok lemászni leolvasni, mert mozgássérült vagyok.
2023. okt. 7. 16:23
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
8-as vagyok. Én sem mászok le. Van egy szuper megoldás, bot végére, lehet az ilyen felmosórúd/nyél, szerelsz nagyítót. ezek a rudak vannak vagy másfél méteresek, felhajtod az aknafedőt, ledugod a rudat, és a végén lévő nagyítóval le tudod olvasni az órát. Érdemes lenne havonta csinálni, és írni rendszeresen, hogy először is tisztába kerülj az átlag fogyasztásoddal.
2023. okt. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!