Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy gázkazánról honnan lehet...

Egy gázkazánról honnan lehet tudni, hogy nyílt égésterű, turbós, vagy kondenzációs?

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl beírod a típusát a google-ba.
2023. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nyílt ha látod a lángot. Zárt ha nem. A kondenzációsnak speciális kéménye van . Dupla falú.
2023. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
+ a kondenzációsnál van egy kondenzvíz elvezető szifon, ami elvezeti a képződő kondenzátumot. Turbósnál ilyet nem látsz. Szóval ha jön ki a kazánból egy műanyag csű, ami egy lefolyóba csatlakozik, akkor az kondenzációs.
2023. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Am az én kazánom akk tuti nem kondenzációs, de azt nem tudom, h nyílt égésterű e v turbós,a lángot nem látom, de a a kémény bekötése olyan, h a kazán felett ilyen szétnyíló fémtányér van, ami segítségével van a huzat biztosítva a helyiség levegőjéből. Viszont beindul áram nélkül, szivattyút nem tartalmaz, de van a rendszerben(a kazánon kívül), viszont áram nélkül is működik a rendszer, de nem tökétesen,mert csak 3 szobába lesz úgy meleg a radiátor, a nappaliba és a konyhába nem. (Régen amikor vegyes kazán volt, gravitációs volt a rendszer. Úgy hallottam, h a turbós kazánoknak már mind kell áram, ez igaz?
2023. okt. 18. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a helyiség levegője kell a huzathoz, akkor az valami ősrégi lehet. Hogy nem kondenzációs, az tuti.
2023. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az sima fég-es nyílt égésterű, ha galléros a kéménye.
2023. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt égésterű, azok alapján amit mondasz.
2023. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!