Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Turbos kombi kazánnál a...

Turbos kombi kazánnál a melegvíz hőmérséklete és nyomása ingadozik, ez normális?

Figyelt kérdés

Most költöztem ide. A jelenség a következő: a kazán amint eléri a beállított hőfokot (illetve kicsit fölé megy), lekapcsol, majd ha visszahűlt, újra kezdi fűteni a vizet. A bejövő víznyomás (elvileg) rendben van. A kazánszerelő aki a karbantartást végezte, annyit mondott hogy ez normális, úgy állítsam be a hőfokot hogy ne kelljen hidegvizet adagolni a meleghez. Tényleg minden átfolyós kazán ilyen lenne? Nagyon régieknél tapasztaltam csak eddig ilyet. Ez egy kb 20 éves buderus logamax kazán, szóval esélyes hogy amúgy lejárt az ideje. Egy új kondenzációs kazán vajon megoldja ezt a problémát!

Köszönöm a válaszokat!



2023. okt. 17. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg csinálhatná,még sosem néztem meg a miénket.A kazán fűtési módból átvált meleg víz készítési módba.Nálunk a napokban járt a szerelő,45 fokra állította a meleg vizet,de ez nem azt jelenti hideg nem is kell hozzá.

Az új kondenzációs is így működik.A kazánok már 10 év után is esedékesek cserére,mert a javításuk akár fél kazán ára is lehet.Ilyen régi kazánhoz az alkatrész sem szavatolt már .Legjobb erre 800 ezertől 1 millióig tartalékolni.

2023. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti a reggeli karbantartás után még működött egy darabig, estére teljesen meghalt. Azt hiszem elkezdhetek új kazánokat nézni :’) 🥲
2023. okt. 18. 07:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel a kazán működik,akkor a meleg víz érzőkelővel van a gond .

A kabantartás során a szerelő csak megtisztitotta az érzékelőt,ami nem sokáig lett tartósan jó.Nálunk is hasonlóan működött,mikor 1 hasonlóval próbálta helyettesiteni. 1 hét múlva megküldték a hozzávalót,beszerelték,azóta is jó. Az érzékelő 16 e.volt

2023. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!