Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Esedékessé vált a társasház...

Esedékessé vált a társasház felújítása, viszont lakásonként irreálisan magas, félmilliós összeget kellene erre november végéig befizetni. Ha én ezt nem teszem meg, tehetnek valamit?

Figyelt kérdés
A lakóközösség megszavazta, én nemmel szavaztam, majd a gyűlés végén mondtam a lakóknak, hogy akkor lehet helyettem is kifizetni. Gondolom ha felnyom a közös képviselő, akkor se igazán tudnak velem mit csinálni, nem?
2023. okt. 19. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tartozásod lesz a társasház felé, ha sokáig húzod jelzálogot tesznek a lakásodra.
2023. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a társasházaknál ez így van, hogy a többség szavazhat úgy is, hogy az illetőnek kell kifizetnie.

Amikor oda költöztél akkor elfogadtad az ilyen helyzetet.

Ilyen esetekben kérni kell hogy részletekben fizethesd vagy kölcsönt kell rá felvenni. Régen szüleimmel is ez volt. Nem tudtak fizetni, de a társasház akarta a felújítást. Új nyílászárók, szigetelés. Sok éven keresztül fizettek utána dupla közös költséget, mert a társasház vett fel hitelt, hogy azon lakók része is meg legyen akik nem akarták vagy nem tudták fizetni. Így nem szüleimnek kellett hitelt felvennie, azonban ez is olyan pénz volt amit havonta kötelesek voltak fizetni úgy is, hogy nem akarták a felújítást.

2023. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a pénz többszörösen fog visszajönni, szóval inkább fizesd ki. Sajnos nálunk nincsenek ilyenek.
2023. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kizárt, hogy ezt ennyiben lehessen hagyni. Van itt, aki 2 éve nem fizet közös költséget és a feljelentés se ért semmit nála.
2023. okt. 19. 18:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Add el a lakást olyannak, aki fenn tudja tartani. Jobban jársz, mintha kivárnád a vegrehajtasig 10-20x-re emelkedett követelést.
2023. okt. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a költséggel meg lesz terhelve a lakás .Azaz az értéke ennyivel csökken majd .
2023. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából igaz az a régi megállapítás, hogy egy házat, lakást 40 évente fel kell újítani. A közös költség erre nem nyújt fedezetet.
2023. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehetetlen, hogy ezt végrehajtó elé vigyék, konkrétan kiröhögik. Én nem egyeztem bele ennek a tételnek a kifizetésébe, megmondtam a közös képviselőnek és a lakóknak is, hogy fizessék ki helyettem, ha akarják.
2023. okt. 19. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

"Én nem egyeztem bele ennek a tételnek a kifizetésébe"

. Megvásároltál egy ingatlant, ami egy társasház része, az alapító okirat ismeretében.

Szóval, de, közvetve beleegyeztél.


Demokráciákban naponta előfordul az ilyen: eddig nem tűnt fel, hogy Fidesz-szavazók döntenek mindenről?

2023. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen felújítás történne, hányan vagyok a társasházban, mennyire fontos a felújítás? Ha pl. a tetőszerkezetet vagy valami hasonlót kell cserélni mert már roskad össze akkor inkább örülj, hogy megcsinálják mielőtt baj lenne, ha viszont valami apróság, amit rajtunk akarnnak leverni akkor elkezdenék genyózni, kezdődhetne a szomszédháború.


Tavaly történt, hogy az egyik szomszéd beszerelt magához csomó elektromos eszközt, köztük egy klímát is ami állandóan leverte nála az olvadó biztosítékot, mindig szerelőt kellett hívnia a cseréhez. Erre kitalálta, hogy az egész házban cseréltessük ki a villamos hálózatot, mert neki problémája van. Lakásonként 200.000-et kellett volna befizetni (9 lakás!), mert egyedül neki problémája van. Már el is készítették a terveket, úgy volt, hogy már ki is tűzik a fizetési határidőt (ha nem fizetsz hitelt vesz fel a ház), amikor kiderült, hogy egyszer a "szaki" 16 helyett 6 amperes biztosítékot rakott be neki, ezért vágta le mindig. Képzelheted mekkora népszerűségnek örvend mostanában...

2023. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!