Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért jó 26-27 fokra befűteni...

Miért jó 26-27 fokra befűteni a lakásokat? Ti hány fokra fűtötök be?

Figyelt kérdés

Bérelt lakásban lakunk, már tavaly is problémánk volt ezzel. Sajnos ilyen régi fajta távhős fűtés van. Nincs egyedi mérés, és nem is szabályozhatóak a radiátorok, mivel egycsöves rendszer van, és nincs megcsinálva az átkötés sem.

Konkrétan egész télen nyitva voltak az ablakok bukón, és így is 23 fok volt a lakásban. Ha becsuktuk simán felment 26-27 fokra is. Most ugyanez. Tudom, hogy ez hatalmas pazarlás de egyszerűen nem tudunk megmaradni ebben a hőségben, még nyitott ablaknál is van hogy melegem van. Az előző helyen ahol laktunk egyedi fűtés volt, és 19 max 20 fokra volt állítva a termosztát, tökéletesen érzetük magunkat. Nem azt mondom, hogy itt is annyira fűtsenek, mert tudom hogy az azért sokaknak kevés, főleg időseknek, vagy gyerekeknek, de azért a 27 fok szerintem túlzás.



2023. nov. 7. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Klimat vegyetek, az lehut.
2023. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Régi panelházak hátránya, hogy az emeletre megy először a melegvíz, és úgy lefelé. Az alsó szinten meg vagy normális hőfokvan vagy fáznak, egy egyszerűen rosz tervezés, nem kicseszésből van nálatok ilyen meleg. Ha tavalyi télen is gondotok volt ezzel, akkor a fütésszezon végén kellett volna a tulajjal beszélnetek, hogy vagy tegyen fel kisebb radiátort, vagy csináljanak elé egy szabályozható átkötést. Fűtésszerelők biztos tudnak erre megoldást.

Én 23-25 fokon érzem jól magam, de én maganak szabályzom.

2023. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, őszintén ebbe így nem gondoltam bele, hogy nem minden lakásban egységes fűtés, de így utólag logikus persze hisz valahonnan elindul a meleg víz. Mi pont a 9. emeleten vagyunk (10 emeletes ház). Akkor valószínűleg ez lehet a "gond".
2023. nov. 7. 09:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom a 6.-on lakik. Nála zárhatók a radiátorok (nem szabályozható, egyedi mérős), de szimplán az átmenő csövek is olyan borzasztó meleget árasztanak, hogy lazán van nála így is 26 fok. Ez a pazarló életmód szerintem bőven nem normális, így azt tudom elképzelni, hogy a távhő ára is olyan szinten megugrik idővel, hogy valamit módosítani kell majd ezeken a régi rendszereken.

Mi családi házban lakunk, 22,5 fokon érezzük komfortosan magunkat, évek óta ez az állandó beállított hőmérséklet. Anyósomnál konkrétan én is rosszul vagyok a melegtől, pedig az már nagy szó...

2023. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem jó ez a forróság, az egészséges hőmérséklet 18 és 23 fok között van. Kerítsetek fűtésszerelőt, az majd csinál szabályzást a rendszerbe. Régen ugye nem volt olyan költséges az energia mint ma, ezért nem nagyon foglalkoztak vele. Meg ugye az egész rendszert a kevésbé jól záró huzatos ablakokhoz méretezték. Amikor ablakot cserélnek szigetelősre, mindig utána jön a meglepetés.
2023. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Költözzetek máshová.
nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

22-23 fok van nálunk ez kielégítő.Van aki szereti a nagy meleget.

26-27 fokban már kisgatyában rohangálok félmeztelen.

nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!