Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi pénzből jöttök ki kb...

Mennyi pénzből jöttök ki kb egy hónapban 2 felnőtt 2 gyerek, 100 nm családi ház?

Figyelt kérdés

Ami fix kerestünk, az 900.000 Ft, és hónap végén már mindig alig van pénz itthon. Ritkán van programunk, vagy utazás, ami plusz pénzt vinne el,de azt is mindig az adott haviból próbáljuk megoldani.

A férjem kezeli a pénzt évek óta, én nem látom át annyira, mire mennyit költünk, szerinte ez nem elég, de szerintem elégnek kellene lennie.

Elkezdem majd írni, mire költünk, hogy átlássuk, de kíváncsi vagyok, másoknak ez hogy van.


nov. 10. 11:59
1 2
 1/15 anonim válasza:
79%
2 felnőtt 2 gyerek, 2 cica 1 kutya, a ház kicsit nagyobb (120 nm körül), bevétel 8-900 közt. Ha egészen őszinte akarok lenni, tudnánk többet félretenni, csak nem figyelünk oda. Ezt onnan tudom, hogy ha muszáj, mert valamire kell pénz, akkor mindig sikerül, vagy ha van egy váratlan kiadás, azt is kifizetjük és nem halunk éhen a hónap hátralévő részében. Most pl majdnem 200 ezer elment az egyik macskára, mert beteg, ettől még nem volt olyan probléma, hogy valamit nem tudunk befizetni vagy nem tudunk kaját venni. Valószínűleg nálatok is az lehet, hogy lehetne kicsit spórolni csak nem igazán figyeltek rá, mert azért ennyi pénzből a mindennapok kiadásain nem kell fogni, nem érzi az ember közvetlenül, hogy figyelni kell.
nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanilyen felállásban élünk, 600-650e Ft körül költünk.

A nagy áremelkedések előtt legalább 150e Ft-tal kevesebb volt ez az összeg.

Egyébként mi is írjuk a kiadásokat, habár a feleségem ebben nem következetes, és szerinte nincs értelme, így lehet, hogy egyes tételek kimaradnak.

nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

2 felnott, 2 kisgyerek es 1 csecsemo. 2 benti, 3 kinti macska.

Nagy tetoteres haz.

2 auto.

Kb 1.1M siman elment minden honapban, de ennek eleg komoly oka, hogy folyamatosan felujitok. Legutobb csak a futes csovek csereje 300e volt anyagban. (En csinalok mindent)

Egy kis esztrichtezes a kazanban es 50e. Kis villanyszereles, vezetekek, szerelvenyek, meg 50e. Full furdoszoba felujitas kb 3 honap alatt a lefolyotol a csempeig es zuhanykabinig kb 1m.


Ha nem ujitanank fel, egesz jo lenne.

Most a 2. autora koltenem kell garancia meghosszabbitast, 100e. Igy nem csak 2 evig garis, hanem 5ig.


Valszeg lesz egy mutetem maganban amibol valszeg a biztositom allja a 800e-s koltseget, de lesz egy 100e amit nekem kell, (mondhatni egy 3. mutet)


Jah parommal iznulin rezisztensek vagyunk. Csak cukormentes dolgok mehetnek meg tobbnyire teljes kiorlesu lisztes cuccok. Sokkal dragabb.


Szoval mindig van valami. En kerestem 850e-t, parom kb 300e koruli gyedet, de minden ho vegere kifogytunk. Nagyon szar volt. Rettenetesen emelkedett mindennek az ara.

Mar 2 honapja uj helyen dolgozom, igy mar 1.3m-t hozok haza, igy szerintem.jobb lesz es felre is tudunk tenni.


Jah a 2 gyerekbol egyik autista, a masik hiperaktiv. Felmeresekre kellett jarni, fejenkent 200e. Aztan fejlesztesekre visszuk oket, az kb havi 60-70e. Es igy tovabb.


Ha nem ujitanank fel, akkor szerintem.kirqlykent elhetnenk. Persze igy se panaszkodunk.


Azert irtam le, hogy minden a korulmenyektol fugg.


Szerintem az komoly kiszolgaltatottsag ha nem latsz ra a penzugyekre. Persze latom, hogy nagyon sokan vannak kulon kasszan. Nalunk nagyon jol mukodik a kozos. Mar a bankszamlank is kozos. Engem nem zavar.

nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerk:

Kazanban azaz kazanhazban. Bocs.

nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Katona Dius ***** válasza:
100%

A bevétel egy dolog, kérdéses, mennyi a fix kiadás. Hitel? Lakbér? Vagy ilyenekre nem kell költeni? Mennyi a rezsi? Előfizetések, internet, telefon, tv? Ezekre mennyi megy el fixen havonta? Nálunk a két hitelre elmegy majd 100e. Így kissé necces, mert kb 500e a havi bevételünk. A hitel nélkül jól kijönnénk, így nagyon számolós.

Csak ha leveszed a fixen kötelező fizetnivalókat, akkor tudsz igazán számolni, mennyi kajára, ruházatra, egyébre elég a fizetés.

nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekünk kicsit nagyobb a ház, de olyan 3-400.000-ből kijövünk havonta. Bár kétségtelen, hogy nem költünk hülyeségekre, nem járunk mekibe, stb. Mondjuk ebbe nincs benne a nyaralás, az elég komoly tétel, arra spórolunk előre ezen felül, illetve ha a kocsira kell nagyobb összeget költeni, az is plusz. Lakbér viszont nincs, mert saját a ház.
nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
A ház hasonló méretű,de öreg szóval az energiahatékonysága a béka segge alatt ( köszi műemlékvédelem), olyan 650-750 a havi kiadás egy tinivel ,egy babával,egy kutyával,egy mycskával.
nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Valóban az lehet a gond, hogy a miénk pont olyan havi összeg, hogy napi szinten nem kell spórolni, de simán el lehet költeni, és nem marad megspórolás.
nov. 10. 18:48
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

110 nm-es újépítésű házunk van, egy 2,5 éves és fél éves gyerek.


Kb. 560 ezer a havi bevételünk most, és 330-350 ezer a költésünk.


Fix megtakarítás 150 ezer forint (ezt hó elején félretesszük, onnantól nincs, a házunk befejezésére gyűjtjük, használjuk). A másik fix megtakarítás havi 60 ezer, ez a gyerekeknek megy.


Hitel 0 forint (babaváró szünetel).


Rezsi+net+telefonelőfizuk 50 ezer forint.


Kaja+háztartás kb. 120 ezer forint (normálisan eszünk, de menüterv alapján vásárolok, minimális nasi, üdítő, én főzök itthon).


Tankolás havi 40 ezer (a férjem kocsival jár dolgozni).


A gyerekek kiadásai átlag 20 ezer, ebben van benne a pelenka, cipő, évközbeni játékok.



Ez fix 230 ezer ugye a megtakarításon felül, ami azt jelenti, hogy kb. 100 ezer forint marad egyéb dolgokra, változó, hogy mire költjük, de mindig elmegy a maradék. Autószerelés, lakásbiztosítás, szülinap, új mosógép, ruha nekünk, egy-egy Meki vagy gyerekprogram, növény a kertbe, szóval mindig van mire költeni. Többet is tudnánk igazàból, csak akkor nem tennénk félre ennyit, és most az az elsődleges, emiatt ami nem fél bele a keretbe, az nem fér bele, ez van.


Nyilván, ha muszáj lenne, hozzányúlnánk a megtakarításhoz, de egyelőre nem kell.

nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nektek is úgy kellene élni, hogy hó elején félreraktok X összeget, mintha az nem létezne, és a maradékot osztjátok be. Fejlesszétek kicsit a pénzügyi kultúrátokat mindketten.


Nem is értem, hogy felnőtt ember létedre miért vonod ki magad ilyen szinten a saját pénzed kezeléséből.

nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!