Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kémény alsó tisztítónyílására...

Nagybikatok kérdése:

Kémény alsó tisztítónyílására ventillátor szerelése? Huzatfokozás?

Figyelt kérdés
Működhet? Az alsó tisztítónyílás ajtajára szerelnék egy ventilátort ami befelé fujná a levegőt? Nagyobb huzatot tudnák elérni a kéményben? Elég magas a kémény magasabbat a környéken nem látok, de mégsem elégít ki a huzat. Orvosolhatja ez a problémát? Addig használnám még jól felmelegszik a kémény utána nem igazán lenne rá szükség. Maximum párás, esős időben. Ki ért a légtechnikához?

nov. 17. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
A szoba levegőjét pumpálnád ezzel a kéménybe, amivel kb azt érnéd el, hogy a kályha nem tudna rendesen égni, minden füst a szobába ömlene, a kéményen meg csak a szoba levegője távozna.
nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem megoldás .
nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

:D Nem, ez így nem működik! Ha nehezen melegszik át a kémény azon része, ami kültérben/padláson van, akkor szigetelni lehet. Ha lehetséges, akkor kémény béleléssel, ha nem lehetséges, sokat hoz az is, ha kívülről szigeteled le homlokzati kőzetgyapottal, továbbá a huzatot növelheti az is, ha meghosszabbítod a kéményt.

Tiszta a kémény és a füstcső?

nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, ha esetleg jutna az égestérből még el nem égett anyag, gáz a kéménybe, azt így frankón ellátnád oxigénnel, szinte borítékolhatóan befigyelne egy jó kis kéménytűz.
nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ventilátor, gyújts be a kémény aljában.
nov. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tiszta minden! Olyan helyen lakok ahol körbe van véve a falu dombokkal. Egy nagy völgyben. Nem tudom az okát, de látszik is télen 3-4km-ről hogy a falu felett megáll a füst ahogy a köd is meg minden. Tényleg nem tudom miért... gondolom nincs légmozgás ami elvigye. Vagy nem tudom. Ha hideg van kint -1,-2 akkor már ég szépen van huzat, de ameddig csak ilyen 6-8 fokok vannak siralmas a helyzet. Most is szellőztetek. Pedig csak raktam a kandallóra
nov. 18. 13:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Én fenyő forgácsot kicsi gázolajjal átitatok, azzal gyújtok be, elég jó huzatot generál relatív gyorsan.
nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!