Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megéri-e gázkazános fűtés...

Megéri-e gázkazános fűtés mellett elektromos fűtőpanelt üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Átalányosok vagyunk gázban és kaptunk októberben egy 160.000Ft-os számlát, ami egyáltalán nem jogos, de ki kell fizetni (átalánynál most már utólag újra "megbecsülve" eldöntik, hogy mikor mennyit fogyasztottam az év során és akár újra kiszámlázzák emelt áron a már normál áron kifizetett mennyiséget...). Jelenlegi gázkazánunk tényleg sokat eszik (novemberben 12nap alatt kb 104km), és bár ezzel is igazából belefértünk a leolvasásig az átalányos számlázásba, "kihoztuk 0-ra", attól függetlenül szeretnénk csökkenteni a gázfogyasztást és arra gondoltunk, hogy vennénk 2db elektromos fűtőpanelt, ami rásegítene a a fűtésben. Párhuzamosan üzemeltetnénk őket, így talán a gáz és kevésbé fogyna. Milyen tapasztalaitok vannak ezzel kapcsolatban? Jelenlegi áram fogyasztásunk úgy, hogy arról megy a meleg víz is, illetve elektromos sütőnk és főzőlapunk, kb. 200kwh/hónap. Várható így párhuzamos üzemeltetésnél csökkenés a gáz fogyasztásában? Nagyon megdobja az áramfogyasztást 2db fűtőpanel?

nov. 20. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Megéri. Rasegitesnek tökéletes ha nem 024ben megy
nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér, de alapvetően csak arra lesz jó, hogy mindkét szolgáltatónál rezsicsökkentett kvótában maradj.

Nálunk gáz és elektromos fűtés is van. Egyszerre egyet használunk, (hőszivattyú), de jelen árak mellett nálunk egyértelműen kedvezőbb gázzal fűteni. A napelemek miatt nem tesszük.

Több lábon állni viszont sosem rossz, ez sajnos egyre inkább beigazolódik. Nem tudhatjuk már mi jön holnap. Arra vigyázzatok, hogy ne toljátok túl a fűtőpaneles fűtést, mert a gatyátok is rámegy, tényleg csak kiegészítés legyen.

nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fő fűtési megoldás továbbra is a gáz maradna. A panelt tényleg csupán kiegészítésnek gondoltam, hogy egyrészt gyorsabban is felmelegedne, másrészt ha az is fut mellette, akkor ritkábban hűlne le (már ha lehűlne) annyira, hogy be kell jen indulnia a kazánnak (termosztáttal szabályozzuk).


Egyébként nem léptük túl egyáltalán a "rezsicsökkentett" limitet, egyszerűen csak annyi történt, hogy rezsiév váltás (júl. 31- aug.1) után kiküldött átalányos számlákat utólag az elszámolásnál gyakorlatilag visszatolták júli 31 elé. Havi 144km van egyébként kiszámlázva (a megengedett átlag), leolvasásnál pedig 118km nem volt rendezve, szóval kevesebbet kellett volna küldeniük mint a sima átalányunk...azzal viszont hogy azt kb 2 hónapot visszatolták mégis júli 31 elé, így persze, hogy túlléptük a keretet. Undorító amit művelnek, őszintén szerintem ez jogilag sem állja meg a helyét, de mi kis halak vagyunk ahhoz, hogy kekeckedjünk velük :)

nov. 20. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy panasz levelet azért megér...
nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Panel leginkább arra jó, hogy a gyakran használt helyiségekben rásegíts. Tehát gázzal a házat kifűtitek mondjuk 20 fokra, a saját szobáját meg mindenki továbbfűti panellel a neki kellemes hőmérsékletre.
nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Telefonon 36 percet beszéltem velük, furcsa módon pont mindig akkor, amikor átfordult panaszosba a hívás, akkor nem hallott rendesen…:) Egyébként köszönöm válaszokat.
nov. 20. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!