Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Aki vegyestüzelésű kazánnal...

Aki vegyestüzelésű kazánnal fűt, mióta fűt ezzel?

Figyelt kérdés

Meg vagy elégedve ezzel a fűtési móddal?

Ha most építenél ki új fűtési rendszert, ugyanezt választanád?



dec. 9. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindig is az volt, de úgy 15 éve hozzá lett építve a gázkazán is, tehát ugyanaz a rendszer, de én döntöm el melyik kazánt használom. Ugyanígy csinálnám. Jó lenne egy kandalló is, de az csak inkább a látvány kedvéért, sajna nincs neki hely.
dec. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nincs ilyen hogy mióta. Mikor mivel jobb gazdaságosabb. Gyerekkoromban csak vegyes volt. Kesőbb hoztak be falun gázt. Szinte mindenki átállt arra. Később visszaálltunk fára mikor az volt olcsóbb. Aztán megint gáz mert a fa lett drágább. Most decemberig fa utána gáz hogy beleférjek a kezdvezményes keretbe. Több lábon kell állni az a biztos.
dec. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Egyébként elegedett vagyok vele
dec. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy 10 éve. Mikor megvettük a házat, kályhák és kandallók voltak benne, na 2-3 hónap alatt feladtuk, hogy 5 helyen tüzeljünk, és lett egy kazán.
dec. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
1975-ben építették szüleim ezt a házat, én 2007-ben vettem meg tőlük. Mindigis volt vegyestüzelésű kazán a rendszerben. a 2000-es évek elején nálunk is lett gáz, eleinte jó is volt, de idővel nagyot romlott a minősége. persze állítják, hogy most is ugyanolyan jó, de mást mond a hőmérő, és a gáz óra, és mást mondanak az okosok. A tény, hogy mikor én lettem a háztulajdonos, akkor napi 20m3-is elment , így visszaálltunk fára, és jelenleg is ezzel fűtök, plusz 10 fokig klímával. Lett azóta szigetelés, de egyenlőre nem tervezem, hogy gázzal fütsek, mivel új kazán, és kémény kellene, amire nincs keret.Klímával kombinálva 4-5 erdei köbméter fával elvagyok egész télen, őrült módon se kell tüzelnem, és 23 fok van a házban.
dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát inkább még pluszba feldobnék a 10 centire még 20 centi szigetelést.
dec. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

20 évig fűtöttem vegyestüzeléssel. A kezdetek kezdetén szénnél, aztán fával. A széntől gyalázatosan nézett ki a kazánház és mivel egyben műhelyként is használtam, ezért váltottam fára.


Amikor a rendszer kezdte mutatni az elöregedés jeleit, vagyis elkezdtek csepegni a radiátorok, illetve kilyukadt a kazán akkor egy nagy házfelújítással, szigeteléssel egybekötve megszüntettem a kazánt és a radiátorokat. Klímákat vettem és azóta azzal fűtök. Én úgy gondolom jó döntés volt, mind anyagi, mind a fájós derekam szempontjából. Napokon át tartó áramszünet esetére van egy vaskályha félretéve, nem tart semeddig bedugni a kéménycsövet a nappaliban.


Ez a gáz manipulácó csak egy mende-monda. Már egy pékségben is azonnal kibukna a turpisság, az ipari fogyasztóknál, ahol 0,5% hatásfokért is vért izzad a mérnökség, már óriási balhé, szerződésszegés, bírósági ügy lenne!

dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ez a gáz manipulácó csak egy mende-monda."


Na persze! Aztán mégis még a főzésnél is észrevenni, hogy van mikor sokkal lassabban készül el akár egy rántotta is. Pedig ott aztán nem lehet ráfogni a karbantartásra, mint egy kazánnál. Hol ilyen, hogy olyan. De úgyis lesznek mindig megmondóemberek akik szerint nincs gond.

dec. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#9 A legjobb amit hallottam eddig hogy éjjel gyengébb gazt adnak mint nappal🤣🤣 Hogy ezt miként intézik arról nem beszélt összeesküvés hívő
dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!