Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy járok jobban? Fűtés és...

Hogy járok jobban? Fűtés és azon való spórolás a téma.

Figyelt kérdés

Van egy szoba: 4m széles, 8m hosszú, 3m belmagasság.

A fűtőtest a 4 méteres falon található, 1 méter széles.


Nagyon nehezen fűti fel a szobát, mert magas, a radiátor ahhoz képest pici. 4 fokozat van rajta:

I - hideg a radiátor, mintha be se lenne kapcsolva

II - meleg a radiátor, de ha mellette állsz nem igazán érzed hogy meleg jönne belőle

III - érezhetően elég meleg a radiátor, közvetlen mellette állni egész kellemes



Én spórolás miatt éjszakára leveszem I-re, és csak akkor kapcsolom be II-re ha otthon vagyok, délután 4-től, majd este 8 körül felkapcsolom III-ra 2 órára.


Hagyjam mindig fixen II-en, mert így csak "felpörgetem" majd vissza, tehát többe kerül, ahogy most csinálom?



dec. 16. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha folyamatosan, minden nap így jársz el az ügyben ahogy azt leírod, akkor sajnos többet fogyasztassz.Hagyd kettesen állandóan.
dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. 3 m az nem magas.

2. 96 légköbméterhez valóban kevés lehet egy kis kapacitású fűtőtest.

3. Nem lenne szabad/szükséges az egész légteret felfűteni.

Az állandó üldögélős helyet/ágyat a radiátor közelébe kell tenni, esetleg még körbe is barikádozni komóddal, paravánnal, stb.

dec. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Örök kèrdès ez az állandó fel-le csavargatás. Ès úgy gondolják, hogy a csavargatás tènyèből, meg egy-kèt hasonló (magas, vastag, hàny órakor, )kiszámolja valaki a megtakarítást.
dec. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!