Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gyerekszobába kiegészítő...

Gyerekszobába kiegészítő fűtésnek megfelel egy 2kwos fűtőtest?

Figyelt kérdés

Nálunk alapból 21 fok van, de jön a baba elvileg februárban. A gyerekszobába egy kiegészítő fűtésen gondolkozunk.

1 2kwos fűtőtest elegendő lehet?! 20nm a szoba alapterülete és normál belmagasság, nem 3-4 méter. A lakás szigetelve van.


Mennyi ideig tart pl. 21 fokról 24-25-re felfűteni nagyjából?



dec. 22. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen felesleges. 25 fokban a gyerek meg fog foni, lerugdalja magarol a takarot. Az anyak hajlandoak tuloltoztetni, tulmelegiteni a babat, aztan csodalkoznak, hogy minden fektetest vegig ordit. A furdoszobaban legyen melegebb, aztan maradjon a normal homerseklet.
dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Én állandó 16 C fokú lakásban élek, a 21 fok nekem meleg lenne. De szerintem egy kisbabának se kell több, csak fürdetéskor, vagy pelenkázásnál. 2 kw-os kiegészítő fűtés szerintem elég, de a 20 nm-es szoba is túl nagy gyerekszobának.
dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a gyerekekhez nem értem, mivel nincs!

Ha pár fokot akarsz csak emelni, akkor a 2kW-os felesleges, elég ehhez egy 500W-os panel, nyilván olyan, amiben van termosztát, és ne rakjátok túlzottan közel a radiátorhoz. Azért nem érdemes 2kW-ost használni, mert azzal jobban terheled a vill. hálózatod, ami pedig véges, tehát ha teszem azt van 1x16A, akkor adódhat olyan helyzet, hogy szerencsésebb ha egy 500W-os panel segít rá a fűtésre és ennek okán az hosszabb ideig fűt, mint a 2kW-os.

dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Bogica0616 ***** válasza:
Újszülötteknek kell a 22-23 fok. Fürdéskor és utána a 24 fok. Most jöttünk haza a kórházból és ezt adták a haza engedő papíron. A fürdőt melegitsd inkább elég arra egy kis hősugárzó 10-20 percel fürdés előtt felfüt. A házat melegíteni érdemes 22 fokra. Úgysem a gyerek szobában lesz egész nap.
dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bőven elég a 2 kw.

Elég lenne 0,2-0,3 kw egy 21 fokos szobát felfűteni 25 fokra.

dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak fürdeteskor, meg törölközéskor kell 25 fok, amúgy alváshoz elég a 21 simán.

Hőfoknak megfelelő ruha és hálózsák kell, legtöbben nagyon túlöltöztetik a babákat.

dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a hálószobában mindig 21 fok körül van ilyenkor, mindkét újszülöttem ennyi fokban aludt a mi ágyunk mellett, sosem volt kevés :D


A 3 éves a mai napig kitakarózva, zokni nélkül alszik ennyiben :D

dec. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"lerugdalja magarol a takarot"

Ebből volt is nem kicsi probléma. Anyuka fűtött a gyereknek valami villamos fűtőakármivel, a gyerek lerúgta a takarót, az rácsúszott a fűtőtestre, kigyulladt és ...

dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges az a plussz fűtès. Egyik gyerekünk sem volt ilyen melegbe. Nem is fog tudni aludni benne. 21 fok teljesen jó. Egy rèteget adsz mèg rá ahhoz kèpest amibe vagytok aztán kèsz. Fürdèsnèl kell csak melegebb.
dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21-2 fok teljesen jó. Pelus cseréhez, átöltözéshez, fürdéshez elég egy meleg levegős ventilátor, pillanatok alatt emel a hőérzeten és kényelmesen áthelyezhető oda, ahova akarod. Nekünk ez így teljesen bejött. 21 fokban alszik a kislányunk rugiban és hálózsákban születése óta. Ahogy melegszik az idő, csökkenteni kell a textilek számát. :)
dec. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!