Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy működik ez a költségmegos...

Hogy működik ez a költségmegosztós dolog tömblakásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemrégiben költöztem be panelba. 10 emeletes. Legalsó szint.


Eléggé új nekem ez a dolog, mivel kertes házból jöttem szüleimtől.


Mindem radiátoron van 1 ilyen mérő bigyula.


Hogy működik ez? Mi alapján fizetek?


Azért érdekel, mert a radiátorok teljesen el vannak zárva. Nem fűtök velük, viszint mégis 20 ezer ft volt a számlám. Előző hónapban 8500 ft.


Nem értem. Tényleg egy percet nem volt bekapcsolva egyik radiátór sem.


Fog ez lejjebb menni? Vagy ha mem is fűtök, mindig fizetek a semmire ?


Köszönöm!



dec. 26. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A költségmegosztásra nincs egész világra érvényes szabályozás. Vannak különbségek a módozatban.

Általában a teljes épület v. tömb fogyasztását mérik külön, és ezt dobják szét a lakásokban mért adatok alapján.

Szokott lenni egy alapdíj, amit a rendszer fenntartására fordítanak. Meg még lehet arra is egy alapdíj (a ház havi fogyasztásának alapján), hogy a lakásodban akkor is van egy bizonyos fűtés, ha minden el van zárva, mert a szomszédok felőli szigeteletlen falak felől megkapod az ő fűtésük egy részét. (Az, ugye, nyilvánvaló, hogy melegebb van nálad így is, mint az utcán.)

De most még az is lehetséges, hogy éves elszámolás volt, azért ennyivel magasabb az összeg. Vagy csak az utolsó fizetett hónap ennyivel volt hidegebb az előzőnél.

A számlából ki kell derülnie, hogy mi került ennyibe. Vagy ha nem érted a leírtakat, bemész, és elmagyarázzák.

dec. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennek pontosan járj utána, mikor, hogyan szàmolják, milyen szorzók vannak

A lènyeg, hogy a ház mèrője amit mèr, azt a költsègosztók arányába szètosztják, de van egy alap a lègköbmèteredre. Tehát ha nem fogyasztasz, akkor is fogyasztasz, mert az általad nem mèrt összekötő csövek is adnak le hőt, ès a melegebb szomszèd felől vándorol a falon át a hidegebb felè.

Aztán radiátoronkènt vannak szorzók, mert más lehet a mèret, teljesítmèny, vagy a szèlső lakások nagyobb hővesztesège miatt.

Èrdemes utána nèzni az adott költsègosztó működèsènek is.

dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utánajárok! Így már kicsit érthető, mi is lenne ez az egész.
dec. 26. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!