Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Családi házat gázzal fűtök...

Esperes Károly kérdése:

Családi házat gázzal fűtök (24 kW kond.kazán). Csak fűtés, meleg viz villanyról megy. A kazán hat hónapon át átlagosan napi 8-10 órát működik. Ez a munka hány db. 2000W-os fűtőtesttel váltható ki?

Figyelt kérdés

#gáz és villany
dec. 27. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt mi honnan tudjuk, hogy hány darab, mekkora szobát, mekkora radiátorral fűtesz hány fokra, mennyire jó hőszigetelésű a házad, stb? Értelmes kérdés lvl 99
dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt így tényleg nem lehet megválaszolni. Nem véletlenül szakma megtervezni egy épület fűtési rendszerét, mert nem annyi, hogy besétálok egy boltba és vagy veszek egy kazánt vagy fejben átszorzom és veszek helyette elektromos radiátorokat, az is jó lesz.
dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahány radiátor annyi elektromos fűtőtest + villany bojler.

Aztán ezek is mennek 8-10 órát.

dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3!

És kb 3x annyiba is kerülne.

dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hány m3 gázt fogyasztottál egy év alatt?

1 m3 gáz kb 10kWh (a kazán hatásfogával nem számolva)

dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A kazán hat hónapon át átlagosan napi 8-10 órát működik."

Ezt te sem gondolod komolyan. Mert a -20 fokban napi 24 órát fog menni, és mégis hűlni fogsz.

dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5-öt folytatva: mivel a kondenzációs kazán hatásfoka 100% körüli, ugyanennyi kWh fogyasztás lenne villanyradiátorral is, azonos hőfokot tartva. Csak sokkal drágábban, kivéve ha átlag felett vagy, akkor kb. egál.
dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annyi még, hogy a 24kW az 104 amper, egy lakásba pedig maximum 96 A van, (3*32A), de az is extrém ritka. Ha mondjuk 1*20A-ed van, az 4,6kW, de akkor más fogyasztód nem mehet. (Amúgy igen, és az ugyanúgy hőt termel, pl. porszívó, vasaló, sőt hűtőszekrény, csak figyelni kell hogy vagy a villanyradiátor vagy a másik fogyasztó legyen bekapcsolva.)

Az is gyakori, hogy a ház elektromos hálózata nem bírja azt a terhelést, amit a ksimegszakítók engednek, ami elektromos tűzhöz vezet: villamos fűtés előtt érdemes átnézetni a vezetékeket, kötéseket, hogy bírja-e a terhelést.

dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Már írom a disszertációmat kazanológiából. A köszönet őszinte, még ha néha kissé megvetően leereszkedő volt is a válasz. Közben én is kiszámoltam a két fűtési mód költségét, most kb. 2700 m3 a gázfogyasztásom és 3500 kWh az áram. A gáz végösszegének (ma) közel háromszorosa áram esetén. Az áram akkor "olcsó", ha "ingyen" termelem - ami persze bejön. Kb. 10-12 év alatt.
dec. 30. 18:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megírni: van egy remek (és filléres) módszerem, amivel pl. 24 órán keresztül tudom folyamatosan követni és regisztrálnia kazán működését, tudom hány óra hány perckor kapcsol be és ki - nemcsak a kazán, de a kond.víz szivattyú is, hogyan változik a láng intenzitása. A módszert szívesen ingyen megosztom, e-mailen.
dec. 30. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!