Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyivel lett több a rezsi...

Mennyivel lett több a rezsi mosogatógép vásárlása után?

Figyelt kérdés
Szeretnénk mosogatógépet venni de azt néztem hogy egy B kategóriás fogyasztása kb 65kwh ami elméletileg 2400 forintra jön ki/mosogatás.... ez így egy hónap alatt nagyon sok extra kiadás. Tényleg ennyit zabálnak ezek?
márc. 14. 11:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Te valamit elszámoltál
márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Az a 2400 forint valoban a havi kiadasod inkabb. Nem beszelve hogy a viz fogyasztas mennyivel kevesebb, plusz az ido amit a gep megsporol.

Ha olyan drága lenne nem használná senki..

márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem kevesebb. A víz sokkal kevesebb. Kapszulát akciósan veszek. Időben heti plusz 5-6 óram felszabadult.

Az a 64 kwh fogyasztás 100 ciklus alatt van, nem egy alatt. Elnézhettél valamit. Ami 24 ft/ mosogatás. Plusz a tabletta amihez só se kell (leárazva) kb 80 ft. Plusz 10 liter víz = 14 ft. Kb 120 ft / mosogatás.

márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%

Sokan elmossák az edényt mielőtt a mosogatógépbe teszik.

Nem hinném, hogy kevesebb víz fogyna.

márc. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"65kwh ami elméletileg 2400 forintra jön ki/mosogatás.... ez így egy hónap alatt nagyon sok extra kiadás. Tényleg ennyit zabálnak ezek?"


Nem. 65 kWh-ból egy 6,5 kW-os szaunakályhát járatok fullon 10 órát, ami marhaság.


Évesnek ez kevés fogyasztás, ciklusnak meg irreálisa. Inkább annak lesz igaza, ako 100 ciklusra tippelt, mert ciklusonként van általában 0,5-1 kWh k0zt a fogyasztás.

márc. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Beírtam a googleba hogy mosogatógép, és rámentem a legelső reklámra:

[link]


Energiafogyastás 100 ciklus alatt: 92kwh, tehát egy mosogatás kb 1kwh, azaz 30-70ft.


Háztartási gépeknél nehéz ezen eligazodni, mert rengeteg minden számít.

Nem írhatja, hogy 1 mosogatás 1kwh, mert nem igaz. Ha tele van szalonnasütés maradványaival akkor 2-3 kwh is lehet, ha pezsgős, boros, sörös poharak vannak benne akkor minimális energiát fog fogyasztani.

márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
12%

Jól számoltad de a tetemes vízfogyasztás is ott van mert a gyártó ad egy fogyasztást de azt szorozni kell 6-al legalább.

Mert a gyártók a csillagot lehazudják az égről csak vegyék a gépet.

márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem használok teljes programot, csak egy kb. félórásat, de azt naponta. Nem igazán változott tőle a rezsink.

Az elején egy évig be se volt szerelve a mosogatógép (ajándék volt), mert elolvastam én is mennyi vizet, áramot használna egy mosogatáshoz és nevetségesnek tartottam. Akkor kezdtük el rendszeresen használni amikor a párom megtalálta ezt a rövid programot (nincs a leírásában és nem jelzi a beállításainál sem), de ez csak a kissé szennyezett dolgokhoz jó, áztatás után. Rászáradt, kajamaradékos cuccokat nem szedi le.

Sógornőmék teljes programmal használják minden nap, még soha nem panaszkodott amiatt hogy jelentősen megnőtt volna a víz meg áram számlájuk miatta, pedig három fős háztartás, panel lakás, ott kiugrana a rezsiköltségnél.

márc. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Testvérem több éves tétovázás után vett egyet. Havi mínusz 10000 ft a villanyszámlában. Ennyivel kevesebb melegvizet használ a bojlerből.
márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy emelkedett a rezsi, ugyan már. Csökkent.

Sokkal kevesebb vizet használ, így sokkal kevesebb az áram is, hiszen ugyanúgy fel kell melegíteni, mint a kézi mosogatásnál, nem is értem a logikádat. Aki szapulja a mosogatógépet, elfelejti, hogy a kézi mosogatás sincs ingyen. Mert talán ingyen van a mosogatószer? Szivacs? Meleg? Víz?

Anyámat végül az győzte meg, hogy egy nagy tálat rakott a mosogatóba, így mérte a kézi mosogatáshoz használt vizet. Hát sokkot kapott. Pedig csak az öblítéshez használt folyó vizet.

márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!