Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lehet ebből probléma?

Lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés

Vettem egy házat, a házban a 16 amperes áramot szeretném az alanyi jogon járó 32 amperre átkérni.


Itt még bent van a villanyóra , ez a régebbi fajta de digitális mérő órára ( ha jól mondom) az át van cserélve.


A szomszéd azt mondta ha kell a 32 amper ki kell telepíteni a villanyórát ami kb 350 ezer ft. Nos sajnos erre viszont nincs keretem.


Megtudják oldani ezt vagy mindenképp ki kell telepíteni?


A szolgáltatótól már érdeklődtem viszont csak a nyomtatványokat kaptam meg az igénylésről a konkrét kérdésre nem válaszoltak ami kicsit zavar is.



márc. 22. 06:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Nem jár alanyi jogon, csak 32 amperig díjmentes. Ez egyébként fázisonként értendő, ha két fázisod van és mindkettőre 32 amper kellene, akkor az már feláras. Kb 6000 forint amperenként, de gondolom, hogy összesen 32 amper kell, úgy meg díjtalan. Az, hogy pontosan milyen előkészület kell a kapacitásbővítéshez azt meg kell nézetni szakemberrel. Ő majd mond rá árat. Nincs olyan, hogy órakitelepítés, de ha kapacitásbővítés van, akkor ki fog jönni a szolgáltató és átveszi a rendszert. Ha kell majd ő cserél villanyórát, ami önmagában nem kerül pénzbe, de azt hiszem valamennyit kell fizetni az eljárásért. A 350 ezer forint nekem soknak tűnik. A legnagyobb rész mindenképp az előkészítés.
márc. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 nemaRendőrség ***** válasza:
59%

Beszélni kell egy regisztrált villanyszerelővel.


Kell egy új doboz (50e), fel kell rakni, bele kell húzni az áramot a lakáselosztótól (10mm réz), földelőszonda (20e)


Ismerősnek most került ez 150e forintba, én épp a folyamat közepén vagyok.

Anyagköltséget nem tudod elcsalni, minimum 80e forint lesz

márc. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
De nem lesz 350, illetve lehet, de ez egyáltalán nem biztos.
márc. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
márc. 22. 07:11
 5/22 nemaRendőrség ***** válasza:
82%

A doboz ára mondjuk durván növekszik.

50e elég ha csak nappali áram kell, ha már éjszakai/geo/h is akkor 100e, ha minden plusz több fázis, vagy oda rakod a lakás elosztót akkor 3-400e ft is lehet.

márc. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 nemaRendőrség ***** válasza:
74%

A szaki ára pedig tőled függ.

Nekem egy jobbfajta pálinka lesz, mivel édesapám jó barátja.


Valamint az mvm felé van egy 13e forintos ügyintézési díj.

Nekem 100ból kijön

márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Fogalmazzunk egyszerűen.

A 32A-ig ingyen jár, viszont van egy olyan feltétel, hogy csak akkor nyúlnak hozzá ilyen módon az órához ha az szabványos, megfelel feltételeknek. Ez komoly költségeket hoz magával. Nekem haveri alapon volt évekkel ezelőtt 100-150e Ft és nem is kellett durva dolgokat csinálni.

márc. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Van ahol a szolgáltató a szekrènyt a telekhatárra teszi.

Ez már valóban 350-400 ezer. Plussz a többi.

Mindenkèppen reg szerelőt hívj, ő tudnifogja, a szolgáltatói előírásokat.

márc. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges hívnia bárkit is, ha nincs rá kerete. 150 alatt nem áll meg, de inkább több.
márc. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9# legalább tisztába lesz az árakkal.
márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!