Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 6 nm-es teraszt szeretnék...

6 nm-es teraszt szeretnék infrafűtéssel kellemesre fűteni, akkor is, ha kint 8-10 fok van. Képes ekkora teljesitményre az infrafűtés?

Figyelt kérdés

A terasz nyitott és ahol élek sokszor kint csak 8-10 fok van, így nem tudom kihasználni a teraszt, mert kabátban is didergek. Infrafűtéssel lehetne egy kellemes, 18-20 fokos hőérzetet biztosítani, mondjuk egy mennyezetre szerelt infrapanellel? Reális elvárás ez? Mekkora teljesítményű infrapanel lehet erre alkalmas? Köszönöm!


Jöhet egyébként minden tapasztalat az infrafűtéssel kapcsolatban, pro-kontra is. :)



ápr. 18. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Én a hátsó kertben szeretnék télen 20 fokot. És ha lehet ne legyen drága telepíteni, az eszköz se legyen drága és ne is fogyasszon sokat és ha lehet ne is amortizálódjon gyorsan.
ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, értem a célzást, viszont én hőérzetről beszélek, nem konkrét hőmérsékletről. Tehát nem valós 18 fokot szeretnék elérni a teraszon nyilvánvalóan, hanem azt a hőérzetet, amiben már jól felöltözve nem fázik az ember kint ülve.
ápr. 18. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha a terasz nyitott akkor miről beszélünk?

Minimum kellene egy ponyva vagy valami, hát ezt te se gondolod komolyan, hogy majd kiraksz egy panelt és 20 fok lesz télen a semmiben 🤣

ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hőérzetet max akkor kaphatsz ha pálinkázol vagy futsz 2 kört a ház körül :)

Legyünk őszinték, amit te szeretnél, nem létezik.

Infrapanelek a tárgyakat melegítik.

Esetleg tábortűz az segthet.

Vannak gázos fűtők, de drágák, sokat fogyasztanak és nem is érnek sokat.

ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez kell neked!


[link]

ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Ez is megteszi:


[link]

ápr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az valós dolog, hogy ha intenzíven süt a nap, akkor a havon is melegünk van. Csakhogy az intenzív napsütés 1kW/négyzetméter, azaz ha 6kW-nyi infrasugárzót felszerelsz akkor éred el azt, hogy a sugárzással elért részeid nem fáznak. De mondjuk ha felülről sugárzol és a lábad az asztal alatt van, akkor az fázik.
ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A teraszt polikarbonáttal tedd bonthatóan zárttá. Az világos és jól szigetel. Akkor már érdemes lehet valamilyen fűtésen gondolkodni de ha süt a Nap, remekül felmelegszik.
ápr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!