Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Baranya és Somogy jópár...

Baranya és Somogy jópár településén nincs gáz bevezetve. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Ksh adatait nézegettem és találtam ezen a környéken egy nagy üres részt ahol egyáltalán nincs gáz.

máj. 24. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Elfogyott a cső ?
máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Melyik telepölések ezek?

Hol nézed?

máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a gázhasználati térkép. A bekarikázott részen konkrétan 0% a gázhasználat a fehér színű településeken.

máj. 24. 21:23
 4/9 A kérdező kommentje:
De észak magyarországon is van pár ilyen település.
máj. 24. 21:34
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Ezt a térképet nem ismertem.

Gondoltam hogy erről a régióról van szó. Én egy olyan településen lakom ami ezekkel határos, de nálunk van gáz.

Sok olyan apró falu van ezen a környéken ami elég távol - zsákfalu mindkét irányból - van mindentől és a lakosságszámuk sem túl nagy. Valószinüleg nem érné meg a szolgáltatóknak kiépíteni egy gerincvezetéket, mert sosem térülne meg.

Sok környékbeli faluba még normális buszközlekedés sincs. Villany van, azt légvezetékkel könnyű volt kiépíteni. A vizet megoldják helyileg és ennyi. Minden más már luxus.

máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem csak a zsákfaluk, pl olyan faluk is vannak ezek a települések között amiken főút megy át, pl. 66-os út.
máj. 24. 22:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol kell legyen gáz. A gázrendszer kiépítese nagyon draga. Mi a kommunizmusban ráálltunk az orosz gázra, es azóta sem tudunk lejönni róla. Es el se tudjuk képzelni, hogy más energiahordozók is létezhetnek.
máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a választ nem tudom, de én is ebben a régióban lakom. 1000 feletti a lakosságunk, van iskola, óvoda, bölcsőde, orvos, patika, 4 bolt, busz és vonatközlekedés, csatorna, optikai kábel, tehát más szempontól nem nevezhető kifejezetten elmaradottnak a település, de gáz bezzeg nincs. Egyszer kb. 30 évvel ezelőtt volt szó róla, de aztán valamiért elmaradt, azóta semmi hír...


#7 Igazad van, van már más lehetőség is. Ma már szinte minden házon van klíma, amit a legtöbben fűtésre használnak, még a nyugdíjasok is, de ameddig nem volt elterjedve ez a fűtési mód, hidd el nem volt nagy élmény hazaérni az iskolából, munkahelyről a hideg lakásra télen. Arról nem is beszélve, hogy mivel a falu egy völgyben van, ezért télen az egész településen a fafűtés miatt állt a füst. Akkor a fél karunkat odaadtuk volna a gázfűtésért.

máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem érné meg.

Ha mondjuk Szentlászlóig elvinnék, akkor már be kéne vinni Ibafa, stb felé is. De összesen nincs annyi felhasználási hely mint Budapesten egy háztömbben. Nincs ipari fogyasztó sem.

máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!