Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen ötleteket tudnátok...

Milyen ötleteket tudnátok adni rezsicsökkentéshez?

Figyelt kérdés
Találtam ezt a vizszamla.hu oldalt ahol a vízzel tudok spórolni most találtam egy feszültségstabilizátort. Ti milyen trükkökkel vagy dolgokkal - akár lehetnek apróbb ügyesebb saját dolgok is - amivel a rezsit vagy a költségeket tudjátok csökkenteni. Bármilyen költségkímélő dolgot írhattok. Köszönöm előre!

2012. szept. 13. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

sz.gép kikapcsolása, ha nem netezek

van akinél egésznap zúg a háttérben, mert oda-odaugrál, ahelyett, hogy kijelölne egy időszakot, amikor leül


fogmosásnál fogmosó pohár, nem folyatni


szendvicstalpú lábas - hamarabb el lehet zárni alatta gázt/villanyt


lámpák le-, tévé kikapcsolása, ha nem vagyok a szobában

(akkor is fogyaszt, ha energiatak. égő van, ezt a lusták találták ki, hogy nem érdemes)

2012. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Várok még hasznos ötleteket tőletek! :)
2012. szept. 13. 15:05
 3/7 fúróferkó ***** válasza:

Jó lenne ismerni a szokásaidat,korodat,családi helyzetedet,mert:

1., az ötleteket lehetséges,hogy már régen alkalmazod.

2., abba a korosztályba tartozol aki magasan sz..ik mások ,különösen a tapasztaltabb ,-mondjuk ki-,idősebbek véleményére.Ilyenkor szokott az a reakció jönni: "nem a középkorban élünk."

3.,ha házas vagy egészem másképpen mennek az otthoni gazdasági dolgok,minta ideiglenesen laksz valahol egyedül.

Ha eléggé felidegesítettelek ,akkor itt van néhány ötletmorzsa:

Ne használj mosogatógépet,különösen ,ha a 2 vagy 3 főből áll a család!

Automata mosógép helyett használj hagyományos keverőtárcsás mosógépet!

Ne használj mikrót!Soha.

Ne folyóvízben mosogass,pláne ne öblögess ,hanem külön edényben legyen hidegviz az öblítéshez!

Ezt az öblítővizet és fürdővizet nem a lefolyóba engedni,hanem vödrökbe kimerni ,kiválóan megfelel WC öblítéshez!

Ha hideg vizet innál ,ne folyasd percekig csapot,míg meghűl,tarts a hűtőben egy flakonban !

Ha egy csap elkezd csepegni azonnal meg kell javítani,rengeteg víz el tud csepegni.

Ne működtess a lakásban 650 db hálózatról működő digitális órát!Ma már ilyen mutatja az időt a mikróban,videóban,villanysütőben,némelyik kenyérsütőben.

Ha hűtőajtót nyitod gyorsan vedd ki amit akarsz és csukd be!Általában a férfiak szokása ,hogy kitárják a hűtőajtót és hosszú percekig gondolkodnak ,mit is kéne enni.

Ha módodban van energiatakarékos 2 kompresszoros hűtőt használj! Télen a hűtőrészt ki lehet iktatni,a kaja elfér a teraszon,ablakban.

A téli szellőztetést intenziven ,gyorsan,tágra nyitott ajtókkal kell csinálni.

Egyszerre ennyit tudtam.

2012. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen voltak hasznos ötletek! Viszont volt pár ami szerintem komfort érzet romlással jár. Fiatal vagyok még párom is az és olyan is a gondolkodásunk, de adunk az idősebbek tapasztalataira is. Innovatívak vagyunk mindenre. A vízszámla oldalon olvastam a mosogatásról, hogy melyik a leggazdaságosabb megoldás és ott a mosogatógépet ajánlotta. Nyilván az nagyobb felhalmozódott csetresnél igaz, de nyilván pár edényért nem kapcsolnám be.
2012. szept. 13. 21:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a következőkel spórolunk:

Kazán 30 fokra levéve (kézmosáshoz elég), közvetlen fürdés előtt 44-re állítva.

A gyerekek fürdő víze marad a kádban, abból megy a wc öblitése.

Energiatakarékos mosógép, összevárva a megfelelő mennyiségü szennyest, ugyanez érvényes a mosogatógépre. Egy jó mosógatógép 9-10 l vízzel dolgozik, kézi mosogatásnál ennek többszöröse lemegy a lefolyón.

Mikró két szintes, egyszerre két tányér fér el benne.

Tv-hifi-sz.gép.... dugaljból kihúzva amikor nem használjuk (tavalyhoz képest, több mint 20e-et spóroltunk éves szinten)

Világítás ledes izzókkal.

Télen, amikor fagy, befogunk pár 2 l-es palackot, amibe vizet engedünk, amelyik kint jéggé fagyott, megy a hűtőbe, így van, amikor egész nap be sem kapcsol. Amúgy a hűtő "no frost" rendszerű, leolvasztani sosem kell, jég nem képződik benne.

Nejem akciós termékeket mindig összeírja, ezzel nagyon sokat lehet spórolni.

2012. szept. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fúróferkó ***** válasza:

"összevárva a megfelelő mennyiségü szennyest, ugyanez érvényes a mosogatógépre. "

Elképzelem a kérdező "komfortérzetét" ami nekik romlana ,ha megfogadna néhány praktikus tanácsot,amikor kerülgeti a szennyes edényeket,vagy ruhákat.

Ketten vannak ,na igen fiatalok ,sokat buliznak,táncolnak ,biztos óránként váltanak ruhát.gyorsan összejön egy mosásra való.

Sok sikert a rezsi spóroláshoz!

2012. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az utolsót nem értettem, hogy cinikus vagy csak ferdén fogalmaz. Az utolsó előtti viszont nagyon hasznosakat írt. Köszönöm szépen. Egyébként nem vagyunk egy nagy bulisak. Inkább kirándulunk mert sajnos az un. disco színvonala eléggé a kacsa valagát ütögeti manapság. Nem csak a zene, hanem az emberek viselkedése aggasztó.

Úgy egyébként megkérdezném a válaszolók közül, hogy mennyien fürdenek kádban tusolás helyett? Tehát a kádat vagy a zuhanykabint preferálják jobban?

2012. szept. 14. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!