Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Drasztikus módszerek vízdíj...

Drasztikus módszerek vízdíj csökkentésére?

Figyelt kérdés

Nos, sikerült annyi vizet pocsékolnom a hónapban, hogy 2x annyit kell fizetnie a szüleimnek a vízért, mint általában. 15.000 helyett 30.000 Ft. Szeretném bebizonyítani, hogu tudok spórolni is, és mostantól minimális vizet akarok fogyasztani.

Hogyan? Tényleg, a legdrasztikusabb módszerekre gondolok. Pl. fürdésnél max. egy percig víz folyatása, amikor is bevizezem magam, aztán elzárom, szappan, és utána gyors lemosás. Minimálisra akarom csökkenteni a vízfogyasztást.

17L


2013. jún. 13. 23:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ne fürgyé le
2013. jún. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Zuhanyzásnál csak 1-1 percre használod bevizezésre, aztán a szappan leöblítésére. Fogmosáshoz engedsz magadnak egy pohár vizet, és nem a csapot folyatod folyamatosan. De egyébként nem hiszem, hogy egyedül te lennél felelős plusz 15ezer forint vízdíjért. Nézessétek meg, lehet, hogy valahol elfolyik a víz. Érdemes lenne elzárni minden csapot a lakásban, és megnézni úgy is a vízórát, hogy forog-e.
2013. jún. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
82%
hát pl. igy ahogy leirtad. Ne mosogass folyóviz alatt, ha kezet mosol is mig szappanozod zárd el, esetleg még úgy lehet spórolni, hogy a mosógépből a vizet nem a lefolyóba engeded, hanem felfogod, és mondjuk később leöntöd vele a wc-t. Kiváncsi vagyok hogy tudtál annyi vizet elhasználni. Órákig zuhanyoztál, vagy hogy?
2013. jún. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem veszel fürdőket, hanem zuhanyzol. Mosogatni egyszerre, kiengedett, és nem folyóvízben mosogass. Mindig teli géppel mossatok. Stb...
2013. jún. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Biztosan nem te vagy az oka. Ennyi víz nem mehetett el csak miattad.

Mi amikor megöltöttünk 2*600 literes hordót csapvízzel a medence miatt mert abba melegítettük fel akkor nem ment el ennyi víz, plusz a nővérem meg a húgom is pocsékolják zuhany alatt napi 20-30 percet állnak és akkor sem jött össze ennyi számla az is 18 ezer volt.

Az előttem szóló jól írta hogy nem kell annyit folyatni zuhanyzásnál sem, leöblíted magad, szappan hajmosásnál sem kell folyni csak ha öblíted magad és ennyi. Én is folyatom mert már külön élek, és ketten vagyunk a barátnőmmel és 8 ezer körül van a vízszámla így is.

Szüleimnél még 18-20 körül.

Lehet ha sokat jártok wc-zésre és ha olyan tartályotok van ami teljesen ereszti magát és nem lehet megállítani például a kisdolog után akkor sem kéne hogy ennyi összejöjjön. Valahol biztos szökik a víz. A házban zárjatok el mindent és nézzétek meg a vízórát, ha nem forog akkor nyissatok meg egy csapot akkor befog indulni majd zárjátok el teljesen, ha utána megáll és nem forog akkor egyértelmű hogy elpancsoltátok. De ha forog anélkül hogy menne valami akkor zárjátok el a főcsapokat és ha utána megáll akkor egyértelmű hogy folyik a víz valahol csőtörés lehet. Ha a falakon nem látszik akkor lehet a ház alján mehet el mondjuk a bútorok mögött lehet már totál vizes a fal és a földbe megy a víz, de az is lehet hogy az akna és a ház közti részen megy a földbe, bár azt is észrevennétek mert ha az mindig vizes körülötte és máshol csontszáraz minden akkor ott lehet a gubanc. Ha beton van fölötte akkor észrevehetetlen. De ilyen esetben célszerű egy szakembert hívni hogy nézze át, mert lehet hogy csőtörésről van szó.

2013. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy 2-es írta, úgy járjatok el. Zárjatok el mindent, és nézzétek meg, hogy pörög-e az óra. Ha igen, akkor szivárgás van.
2013. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%

Próbáljátok ki a Water Savert.


[link]

2013. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

1. Gyűjtsetek esővizet, és azzal öblítsétek le a vécét.

2. Fürödjetek a patakban.

3. Vegyetek olyan víztisztítót, ami a szennyvizet is iható minőségűvé változtatja.

2013. jún. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én csak annyival fogasztottam több vizet, hogy kb. 20-30 percig zuhanyoztam a 10 percek helyett. Meg wc-re is gyakran jártam. De szerintem sem csak én pazaroltam el ennyi vizet.

Az esővizes ötlet nagyon tetszik, már egyszer gyűjtöttem is, egy egész hordóval és egy lavórnyival. Csak azért nem többet, mert nem volt már tároló.

Meg az állóvizes mosogatást is be fogom tartani.

A többi az megvan, fogmosásnál sosem folyatom a vizet, csak bevizezésnél meg öblítésnél. Azt a mosógépből vízfelfogást nem értem, hogy működik?

Köszi az ötleteket!

2013. jún. 14. 00:19
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
igyatok több tejet,üdítőt,étteremben egyetek,járjatok úszodába a ruhát pedig mossasátok ki a szolgákkal
2013. jún. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!