Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi rezsire számíthatok...

Mennyi rezsire számíthatok egy jól szigetelt családi házban télen 1 személyre, ha 1-2 szoba + fürdőszoba/konyha lenne használatban?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
De mekkora a ház?
2013. aug. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1-2 szoba + fürdőszoba/konyha, mint fentebb írtam ;)

Egy személyről, és nagyrészt egy szobáról van szó (a szoba 4x4 méter). Persze a fürdőszoba és a konyha is fűtve lenne néha. Gondolom a nem használt szobákat fölösleges fűteni ?!

2013. aug. 13. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt értem, de nem mindegy hogy mindez 50 vagy 200 négyzetméteren helyezkedik el. Gázfűtés van vagy más? a melegvíz bojlerről vagy az is kazánról? Ilyen infokat kellene tudni, akkor már nem vaktában menne a találgatás.
2013. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az említett dolgokat még sajnos nem tudom, mert még nincs meg a konkrét albérlet. Az miért számít, hogy mekkora házban van az az 1-2 szoba, amit be akarok fűteni?


Nyugodtan jöhetnek tippek is, a lényeg, hogy egy személyre számolva. Pl: vízfogyasztás napi 1 zuhannyal, áramfogyasztás: LCD-TV napi kb: 4 órában, PC használat (bár lehet hogy laptopra váltok :), lámpa mondjuk átlag napi 4 óra (télen), stb


Köszönöm az eddigi válaszokat is!

2013. aug. 14. 02:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb a szoba több a levegő és a falak/padló hőkapacitása is sokat számít, ha van olyan szoba amit nem fűtesz az is elvesz valamennyi hőt a fűtött szobától. Ha ikerházról van szó és a szomszéd lakást nem fűtik akkor az megint elvesz a fűtésből, valamint az is ha földszintes a ház és nincs pince vagy rendes padlószigetelés.

Ha ezeket nem tudod akkor téged úgy át fognak verni hogy simán rámondják a lakásra milyen jól szigetelt közben meg nem, aztán fizetheted a 40ezres rezsit.


Ha tényleg minden jól szigetelt, hálószoba, konyha, fürdő és semmi más, maximum 30 négyzetméter kis bojlerral(kevés vizet használva) és gázkazános fűtéssel akkor 15ezerből kijön a rezsi.

2013. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és megfogadom a tanácsokat, ha megnéztem még pár kiadó házat, feljegyzem ezeket.
2013. aug. 15. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!