Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi idő alatt térül meg a...

Mennyi idő alatt térül meg a vilanybojler cseréje?

Figyelt kérdés
Régi 20 éves 200L vilanybojlerem cserélném új 120L-re (50 eHUF) melegvíz számlámk 8-9 eHUF/hó jelenleg.

2013. szept. 5. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a 20 évessel még nincs baj, bár ha 200 liter és nem használjátok ki akkor nem gond ha 120 asra cserélitek viszont a zsír új bojlerek is bevízkövesednek 1-2 év után már attól függ mennyire kemény nálatok a víz, ezt is bele kell kalkulálni.

Egy 20 éves bojlerrel nem lehet nagygond ha normálisan van meg volt is karbantartva, miénk már több mint 23 éves és még mindig kifogástalanul üzemel persze 2-3 évente cserélni szoktam a fűtőszálat plusz az ionrudat, meg ki is takarítom szépen. 2 éve cseréltem ki kompletten a teljes elektronikáját minden új rajta, szinte és szépen fűti a vizet. Nekünk kb 6 ezer körül van és éjszakai áramról megy ami bőven megfelel nekünk kettőnknek bőven elég az, mosogatásra meg vettem külön kis 10 literes melegítőt arra tökéletes mégsem a nagyot szívja le és kitudja mikor kapcsolják fel az éjszakai áramot hogy rendesen felfűtse, nekünk fürdésre bőven elég a több mint 20 éves bojler, szépen fel lett újítva nagyon szépen üzemel és még mindig jobb 8-10 ezerből megcsinálni mint 50 ezret egy újra költeni ami ugyanúgy vízköves lesz 2-3 év után és ugyan annyit fog enni mint egy régi.

2013. szept. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen bojlert néztél ennyiért??? Egy simát már sokkal olcsóbbért lehet venni

Mi egy annyira nem régi 80l-est cserélünk 100l ariston velisre,nagyon bízom abba,hogy a 2 tartályos kivitelbe fektetett hitem teljesülni fog. A villanyszámlátok sokkal kevesebb lesz mert azért 80literrel kevesebb vizet fűt :) Nekünk 4 főre a teljes villany számlánk átlag 2000 ft-al több mint nektek csak a meleg vízre (vezérelt az-az éjszakai árammal nem rendelkezünk).

2013. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak visszakérdeznék, hogy az első villanybojler mennyi idő alatt térült meg?

Ja, hogy nem akartál sparheltet venni, meg fával fűteni, és hamuzni naponta? Nem értem az ilyen kérdéseket, hogy egy eszköz - amire szükséged van - mennyi idő alatt térül meg.

Semennyi. Annyi idő alatt, amennyi idő alatt a cipőd megtérül...

2013. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Második: Hajdu villanybojler cserével kb. ennyi.


Harmadik: Húha! Abban igazad van, hogy a cipőm nem térült meg soha. Mondjuk a cipőm nem fogyazt áramot, tehát a hasonlat kicsit sántít:).

Ha nem érted az ilyen fajta kérdéseket megpróbálom elmagyarázni, és akkor a jövőben nem lesz gond.


1. A régi 200L bojler működik, nagyon frankó melegvizet készít, tehát nem feltétlenül szükséges a cseréje.

2. Példa. Régi bojler 9000 Ft áramot fogyaszt havonta. Reméljük, hogy az új, mivel korszerűbb majd kevesebbet fog, 50 ezerért ki tudjuk cserélni. Tegyük fel, hogy csak 6000 Ft-ot fog fogyasztani. Tehát marad 3000 Ft havonta! Vagyis ha elosztjuk a befektetést a havi megtakarítással 50000/3000= 16,67 hónap alatt megtérült az új bojlerünk ára!!!


Meglepő ugye.


Így már érthető? Ha nem majd megpróbálom még részletesebben.


Azt hiszem mégis megtérült a cipőm. Ha nem lenne nem jönnék be dolgozni mezítláb. És akkor nem lenne fizetésem. Egy napi fizetésemből tudok egy cipőt venni, szóval a válasz egy nap alatt megtérült a cipőm.

2013. szept. 6. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy ne tekerd maxra a relét. Az első, kétvonalkás tartományban bőven elég. A vízkő 80 fokon rakódik leginkább a cekászra, azt ne lépd túl. Ha hosszú ideig megúszod vízkő nélkül, két év alatt behozza az árát.
2013. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!