Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen típusú hősugárzót vegyek?

Milyen típusú hősugárzót vegyek?

Figyelt kérdés
Egy nagy kertes házban lakom de mivel egyedül vagyok és csak a hálószoba fűtése miatt nem szeretnék eltüzelni 150 mázsa fát egy télén arra gondoltam hogy veszek egy hősugárzót. De van sok fajta valakinek van személyes tapasztalata ezekkel kapcsolatban? Esetleg hasonló helyzetben lévők hogy oldották meg?
2013. szept. 15. 20:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy a szoba 4x4-es és este 6-tól reggelig kellene a meleg.
2013. szept. 15. 20:53
 2/4 acelsziv ***** válasza:
Kvarccsöves, vagy ventilátoros. Utóbbi zajos. De megpróbálkozhatsz mennyezeti infrapanelekkel is. Utóbbi drágább, de hatékony megoldás.
2013. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olvasgattam közben. Az lenne a lényeg hogy ventillátoros legyen és mérje a szoba hőmérsékletét. De 10.000 Ft körül szeretnék venni nem ilyen 3-4.000 Ft-s gagyikat. Ha valaki tud ilyen oldalt ahol ezeket a tulajdonságokat meg lehet adni vagy esetleg tud ilyen készüléket kérem írjon mert nagyon fontos lenne. A válaszokat előre is köszönöm.
2013. szept. 15. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, nehéz kérdés, hogyha egyedül vagy, akkor hogyan fűts. Mindenesetre a villanyárammal való fűtés 4-5-ször drágább, mint fával. De, ha egy 4x4 méteres szoba hőigényét átlagban 1 kW-nak saccolom, úgy hogy a többi helyiség nincs fűtve, és nem lesz farkasordító hideg tartósan ezen a télen, akkor az 12 kWh naponta, 432 kWh havonta és hat hónap alatt 2592 kWh. Ha 50 Ft-nak veszem az áram árát, durván 130 ezer forint. Hát, igen, ebből nem jön ki 150 mázsa fa.

Az árgép.hu oldalon nagy választékban böngészhető az általad kért szolgáltatásokkal rendelkező ventillátoros hősugárzó. Olyat keress, amihez oda van írva, hogy termosztát VAN.

[link]

2013. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!