Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy H energetikai besorolású,8...

Egy H energetikai besorolású,80 m2-es családi ház havi fűtésszámlája nagyjából mennyi lehet?

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 21:40
 1/8 Siki12 válasza:

Szia!


Az ÁBC-ben a H igen messze helyezkedik el a A A+-tól. Sajnos ez a fűtésköltségekben is meg fog látszani! Az a tapasztalatom, hogy ezek a típusú házak függően attól, hogy milyen hőmérsékletet szeretnél elérni úgy átlagosan, reális célkitűzés lehet a 19-21C ennál nagyobbat igen nagy gazdasági álldozattal tudsz csak kicsiholni és az sem mindegy mivel fűtesz!

Szóval az én tapasztalatom 5-6 hónapra számolva 50-70e HUF!

Ezt jelentősen befolyásolja a kinti hőmérséklet és benti közötti különbség -5 -10 -20C fok van odakinn!

Az egész relatív de nyugodt lehet hogy 50e biztosan kell majd! Azt javaslom hogy szigeteld le a házad minimum 10cm EPS-el és a plafont is 20-30cm üveggyapottal... ha marad pénzed az ablakot is és a fűtési költséged lejön 70e-re egy szeonban... -ez az én saját tapasztalatom, nem kamu hallottam ettől attól!!!

További szép napot!

2013. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mivel fűtenek, de nem lepődnék meg egy 60-80 ezres számlán sem. Sok az biztos. H az nagyon gyenge. (viszonyításképp: ma ha új ház épül, C-nél rosszabbat nem engednek, hogy legyen, pedig még az se csúcsszuper)
2013. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És mit javasolnátok, ha csak az egyikre futja: ablakok cseréje vagy a fal szigetelése vagy a plafon szigetelése? Melyik éri meg a legjobban?
2013. szept. 21. 22:32
 4/8 Siki12 válasza:

Szia!


Nehéz a döntés, csak saját tapasztalataimat tudom leírni, megosztani! Azért nem mind1 mennyi a BUDGET!


Az én házam is hasonló képességekkel bírt mint a tiéd, ablakcsere és palfonszigetelés történt első télen és így tudtunk kihozni a házból egy elfogadható szintet 250e fűtés, de hamar kihült a ház (kisgyerekre kellett fűteni)!

Következő évben megcsináltam a falat 10cm-es szigeteléssel és lejöttünk 70-80e-re.

-Külön-külön nem igazán hatékony egyik sem,gondold csak el fekszel az ágyban és nem takarod be a lábad vagy hátad még is fázol! Így van ez a házadnál is leadja a hőt a rossz falazaton plafonon és még le is vizesedik mivel harmatpont a hideg részeken lesz először!

-Apósonak falat szigeteltek és jó volt az eredmény, de hamar kihülik ő is mivel a plafont nem szigetelte és az alblakokon is elmegy a meleg, mert huzatol... ( a tetőn meg leolvad a hó 1 nap alatt vagy meg sem marad, ha nincs odakinn -10C.)

Szóval ha ablakot nem is cserélsz egyből csak palfont üveggyapottal 20-30cm el nyomatod + falat 10cm alatt ne csináld akárki akármit is mond, hogy jó ez meg elég az5cm is. Ne hidd el a kamu dumát. Csak a munkadíjra fáj a foga... ha nem megy fel a stablondeszka(tokolás alá akkor meg kókler hozzá nem értő barbár).

Plafon szigetelése 80 nm-re 120e saját magadnak is meg tudod csinálni.

Homlokzati hőszigetelést meg csináld első glettelésig ablakra nem fordítod be szín nélkül és az első 2-3 év hozadékából be is tudud fejezni vagy abalkot cserélni!


Összefoglalva: plafont és falazat egyszerre, ha ablak marad az sem gáz, de ki kell cserélni 2-3 év múlva mert csak úgy lesz profi a házad és komfortos az életed!



ÜDv

2013. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet csak a betűjelzésből megmondani.


A számított és a gázórával mért fogyasztás között szokott lenni egy 1,5-ös szorzó. Itt: [link] amire azt írják, hogy (fürdési melegvízzel, de főzés nélkül)635eFt/év, ott a szokásos tapasztalati érték 300-400eFt

De amúgy mindegy is, mert a betűjelzés viszonyítási alapja relatív (az épület felület/térfogat arányától függ), a fűtésszámla meg abszolút :)


A tanúsítás részletei érdekesebbek, mint a betűjelzés, hogy mitől H. Egy átlagos, azaz nem hőszigetelt, mondjuk B30 falazatú ház, ha jól tájolt, akkor F, ha rosszul, akkor G.

A H-hoz már valami ennél is rosszabb kell, derítsd ki, hogy mi az. Lehet hogy pl. csak annyi, hogy nappali áramról megy a melegvízkészítés. De lehet az is, hogy egy (szimplán) üvegezett verandát fűtöttnek vett (sajnos a tanúsítás csak kétféle állapotot ismer...) a tanúsító.

Meg az is, hogy csak mondjuk 25-ös tömör tégla a falazat.


A részletektől függ az is, hogy mennyiért és mennyiből lehet elfogadhatóbbá tenni a rezsit. Ami a leggyorsabban megtérül (akár egy éven belül), az a padlás hőszigetelése, mert csak le kell gurítani az üveggyapotot, ami a többi hőszighez képest olcsó.

2013. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1: Úgy érted, egész télen 70E? Az nem sok, sőt kifejezetten kevés!
2013. szept. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Siki12 válasza:

Szia!


Igen egész télen 70e a fűtészámlám! Kevésnek tűnik, de ennyi volt! Megjegyzem 10q jó minőségű lengyel szenet vásároltam meg volt otthon némi bontott ajtó ablak és tetőléc, amivel begyújtotam a szenet!

Ha rosszmájúskodnék akkor felkerekítem 90e-re a gyújtósfának az értékét is hozzá veszem!


ÜDv

2013. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

régi építésű, kisméretű téglából épült családi ház, 60 cm-es falvastagsággal.

3,40 m belmagasság, szigeteletlen plafon, gázkonvektor, régi nyílászárók. 20-21 fok télen, legnagyobb gázszámla 30 ezer forint. 80 nm, 2 szoba + nappali, egyik szobában csak az őrláng ment, így ott nem volt 21 fok.


(Nagyon kellemetlen közérzet, folyamatos fázás, hiába nem volt jégverem. )

2013. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!