Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkonvektorral ez így mennyir...

Gázkonvektorral ez így mennyire sok?

Figyelt kérdés

Most költöztünk új albérletbe, eddig sosem fűtöttünk konvektorral..a gondom nem is inkább a rezsi, bár egy nap alatt kb 2m3 megy el..nem tudom h ez mennyire normális?!

A fontosabb kérdésem inkább az lenne, hogy ha kis lángon ég (mivel takarékos és egy idő után nem ég a főláng) enyhe gázszagot érzünk amikor a kinti friss levegőről belépünk a lakásba. Elvileg volt átnézve..és minden rendbe volt..mégis szivárog valamelyik tömítés? vagy mi lehet a baj? (egyébként elvileg jön szerelő, de mi addig kikapcsoltuk, mert félek a robbanástól :S..bár az őrláng égett, de nem mertük bekapcsolva hagyni) Köszönöm !



2013. okt. 3. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi konvektorral fûtünk, de nincsen gàzszag, úgy hogy szerintem jobb ha tényleg megnézeted. Mi ennél sokkal többet fűtünk el, 80 négyzetméteres a ház.
2013. okt. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt a problémám a régi konvektornál. Ha feltekertem, egyből érezni lehetett a gázszagot. Pontosabban nem is annyira azt, hanem az égéstermék savanyú szagát. Három gázszerelő látta, és egyik sem tudta megtalálni, illetve megjavítani a problémát.


Ezt megelégelve, idén vettem három új konvektort, és mindet lecseréltettem. Ezek már rendben működnek.


Írd meg, hogy mit csinált vele a szerelő, de félek, hogy nálad is marad a hiba. Próbáld ki azt, hogy szép lassan, fokozatosan csavarod fel, akkor nálam működött, nem lehetett a szagot érezni.

2013. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány óra alatt ment el 2 m3? Az nekem soknak tűnik,engedhet valahol.


Egyébként 2 m2 nem lesz sok naponta,de most még az.


A gázszag viszont baj,amig szerelő nem nézi meg,ne kapcsold vissza.

2013. okt. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második válaszadó vagyok. A 2 m3 nem sok, ne vicceljetek már. Egy nap alatt 1 m3 simán elmegy akkor is ha csak őrláng ég. Az őrlángnak pedig ugye tudjuk, hogy szinte semmi fűtőértéke, csupán csak egy készenléti láng. Ha pedig feltekerjük, és úgy használjuk, bizony tudja zabálni a gázt.


De akkor is az egyik legjobb fűtési mód, kedvünkre szabályozhatjuk. Helyiségenként lehet manipulálni a hőmérséklettel.

2013. okt. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


igazából lakástól függ.

Nekünk középső lakásunk van,télen amikor kinn -20 fok van,akkor megy el 3 m3 gáz.Most még nem is fűtünk,20 fok van.

És persze attól is függ,hány fokra fűtöd fel,mennyire szigetelt a lakás.

2013. okt. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés..megírom majd h mi lett a vége...még várjuk a szerelőt..:S és köszi a válaszokat!.)
2013. okt. 5. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!