Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kinek-milyen egyéni tapasztala...

Kinek-milyen egyéni tapasztalata van az infrapanelokkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, h mennyire melegít és mit, ill. mennyire jön ki a villany rezsije egy hónapra, ha csak azzal van fűtve?

/ Lehetőleg olyanok tapasztalatait várom, akik egy másfél szobás lakásba használnak ilyet! /



2013. okt. 15. 23:36
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A mit úgy értem, h konkrétan csak az emberre árad-e a meleg, vagy egy szobát/lakást is befűt-e?
2013. okt. 15. 23:38
 2/21 anonim ***** válasza:
Kb gáz árban van, szóval piszkosul nem olcsó - persze ez a hőfoktól erősen függ. Nyilván nem csak az embert melegíti, az inkább a mikrohullám kategória volna és nem válna egészségedre. Az infra az infa, kb mint a villanykörte olyan sugárző hővel kell elképzelni.
2013. okt. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ha egy olyan hőkomfort érzetet akarsz elérni mintha egyéb foszilis energiahordozóval (gáz,fa) elérnél, akkor bizony annyit ér mintha villannyal fűtenél.

A lakást mindenképpen ki kell fűteni, nem lehet benne 16 fok. Az infrapanel villannyal működik, tehát ha 20 fokot akarsz a lakásban, akkor ugyanannyiba kerül mintha hősugárzóval fűtenél. Az előnye abban rejlik, hogy ha alatta állsz akkor tényleg nagyon jó a konfortérzeted, de ha egy kicsit odébbállsz akkor fázni fogsz.

2013. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiféle villanyfűtéssel nem érdemes próbálkozni.


Nálunk sajnos nincs bevezetve a gáz, egyetlen szobát fűtünk elektromos hőtárolós kályhával, illetve a fürdőszobát elektromos hősugárzóval és így a villanyszámlánk átalánydíjjal havi 25 ezer forint.


E mellé még éves szinten kb. 50 ezer forintért veszünk fát, amivel a konyhában fűtünk.


Cserébe ha odakinn -5-10 fok van a szobában sincs 15-16 foknál melegebb. A szomszédomnak ugyanekkora lakásban gázkonvektora van kettő, és havi 10-15 ezret fizet fűtési szezonban és még meleg is van nála.

2013. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4-es: végre a te válaszod egy értelmes, részletes válasz volt, amit köszönök, de azért, amikkel te fűtesz az egy dolog, h villannyal működőek, de még se infrapanelok, pláne nem újabb verziókban. Annyit sikerült kiderítenem közben nekem is, h azért ezek az újabb infrapanelok korántsem olyanok, mint a hősugárzós készülékek, de eddig nagyon eltérő véleményeket olvastam neten róluk, volt akik egekbe dicsérték, volt akik meg pokolba szidták, így kissé még mindig nehéz eldöntenem.

A gondom az, h ha lehet is nálunk gáz, egy szobába és a fürdőbe akkor is mindenképpen kellene egy ilyesmi vmi, viszont jó lenne tudni, h tapasztalatok alapján kinek mennyibe kerül a fogyasztás maga, mert ha nagyon horror összeg a fent említett módban is, akkor ötször átgondolom, h egyáltalán vegyek-e, mert hát maga a készülék se túl olcsó, legalábbis amit én láttam az 30eFttól indul.

Szóval várom a további tapasztalatokat is!

2013. okt. 20. 15:58
 6/21 anonim ***** válasza:

3-as voltam.

Ha tudni akarod mennyibe fog kerülni, akkor számold ki.

Vagy ha leírod milyen teljesítményű panelt akarsz mekkora helységbe pillanatok alatt ki lehet számolni. (kell még milyen épület, milyen szigetelésű, hány fokot akarsz)

2013. okt. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Én ezt néztem elsődleges...a 10-es elegendő lenne, mert ugye, ha lesz gáz is, akkor csak a két említett helyiségben használnám időnként. A hidegtől is függ, h mennyire...innét kezdve, h számoljam ki?

Szigetelés...ez egy régi 50-es éveken épült házrész...a verendája nincs szigetelve rendesen...a falak vastagok.

2013. okt. 20. 19:56
 8/21 A kérdező kommentje:
Lemaradt a link: [link] ! :D
2013. okt. 20. 19:56
 9/21 anonim ***** válasza:

Ez amit belinkeltél nem infrapanel, csak csupán egy szép kinézetű hősugárzó.

A fogyasztása pedig az 1000W-osnak kb 45Ft/óra. Ha egy szobát akarsz vele fűteni, akkor valószínűleg folyamatosan kell mennie hogy kifűtse a szobát, ekkor 32400Ft/hó, de ha csak 12 órát megy akkor 16200Ft/hó.

Nem érdemes villannyal fűteni...

2013. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nézd...szerintem nem véletlen tették az infrapanel kategóriába bele, amit belinkeltem!
2013. okt. 22. 00:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!