Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kb 100000 forintból élünk...

Kb 100000 forintból élünk ketten. Ti hogyan spórolnátok, miket vennétek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 17:14
 1/8 anonim válasza:
Mi hárman élünk egyiböl,a kislányom 3 éves!
2013. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100 ezer marad a számlák és egyéb kötelezettségek befizetése után? Vagy összesen van mindenre ennyi?
2013. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszek kész kajákat, kész fűszereket, szószokat. Nem veszek kész üdítőket, chipszeket, stb. és nem járok állandóan bulikba.

Egyszerre nagyobb adag húst veszek, és beosztom kisebb adagokra, a többi lefagyasztom. Amit lehet, akciósan vennék.

Egyszerre nagyobb adagokat főzök, és azt is lefagyasztom.

Nem használok öblítőt, ecettel öblítek. De a WC-t, fürdőszobát, csapokat is ecettel tisztítom.

Odafigyelve sokat lehet spórolni.

Ennyi pénzből 2-3 ember is kijön.

2013. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
"Ennyi pénzből..." Ezt ne nagyon hangoztasd, mert visszaveszik a fizetéseket.
2013. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Legtöbbet a kaján és az energián lehet spórolni....viz csak akkor és annyi folyjon amennyi feltétlenül kell, villany ne maradjdon égve, mosgógépet csak akkor inditsd ha gazdaságosan tele van, nem a fütést kell felvenni, hanem a pulóvert....stb. a kajákra kaptál jó ötleteket, mindegyikkel lehet sokat spórolni. A szórakozást pedig megoldhatod a neten, tele van jobbnál jöbb filmekkel, kvizekkel. Egy csomag pattogatott kukorica, egy limonádé vagy tea, egy film és kész az isteni program....ráadásul nem hülyited magad az éjszakában. Amire ne sajnáld a pénzt, az az egészséged, mert a betegségnél drágább dolog nincs ! Sok sikert !
2013. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A ruházkodáson is rengeteget lehet spórolni. Turkákban ki lehet fogni nagyon jó állapotú, sőt teljesen új holmit is, ráadásul ez egyedi, nem tucatáru.Lehet böngészni a neten is, sokan adnak el még teljesen jó dolgokat, mert megunták vagy sosem használták.Ez érvényes minden használati cikkre, bútorra, szőnyegre, akár elektronikai cikkre, bár annak lehet rejtett hibája, igy azzal vigyázni kell. Nálunk egy helyiségben van a WC és a fürdőkád, igy a fürdővizet, öblitővézet használjuk leöntésre. Nem túl elegáns megoldás, de ha azt számolod, hogy egy WC tartály általában 10 literes, akkor igy jelentős mennyiségű vizet tudsz megspórolni. A piacon vagy hasonló helyen az első sorokban általában minden drágább, mint hátul,mert oda sokan már nem mennek el, igy ugyanazt megkaphatod olcsóbban.
2013. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az sem utolsó, ha megnézed nem csöpög e a csap, nem folyik e a vécé? Meglepően sok víz mehet így veszendőbe! És nem csak a víz és csatornadíj drága, hanem a tiszta ívóvízért is kár!

Hasznos és olcsóbb a helyi világítás, ott ahol éppen dolgozol. A csillárban több ízzó is van, mégsem látsz tőle az asztalnál vagy a konyhapultnál!

Mindég várom a L.i.d.l-ben a mosószer akciókat. olcsó és jó. Ez a többi vegyi termékükre is igaz.

Sajnos a hasunkon lehet legtöbbet spórolni, de pl. egy kukta beszerzése megéri, mert egyrészt gyorsabb benne a főzés, másrészt harmadrész az energiafelhasználás. ( A piacon kapható kukta nagyon jó, talán még jobb is, mint a flancos, márkás. A sertéspörkölt főzési ideje 20 perc, a csirke 8-10 perc. a krumpli 3-4 perc)

Húst érdemes a piacon venni, az áruházakban az akciós termék kerül annyiba, mint a piacon a jóval frissebb.

A zöldség, gyümölcs olcsóbb a piacokon a hét elején-közepén, mint a hét vége felé közeledve!

2013. okt. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Egy időben mi is ennyiből éltünk a kislányommal. Az étkezésen sokat tudtam spórolni mert nagyon apró termetű nő vagyok :-( a lányom meg akkoriban 7éves volt, tehát egyikünk sem volt egy nagyevő, látod, az sem mindegy hogy az a két ember kikből áll akik ennyi pénzből élnek. Soha nem vettünk ásványvizet, a csapvíz teljesen jó. Üdítő helyett kancsóba csináltunk hideg citromos teát vagy limonádét. Ez sem a legolcsóbb megoldás, de legalább egészséges, nem úgy mint a fillérekért kapható színes mérgek a Tescoban. Olcsó felvágottak helyett inkább vajas-sajtos kenyeret ettünk, vagy csak sima vajasat. Néha csináltunk zsírban sült hagymás csirkemájat, amit azután zsírjával együtt kenyérrel, lilahagymával ettünk. Ahogy írta valaki készételt, zacskós levest, fagyasztott készterméket sose vettünk, ez nem csak drága, egészségtelen is. Jobb a paprikás krumpli, krumplis tészta. Öltözködésre nem volt gond, én évek óta ugyanazt a méretet hordom, a lányom meg kapott ismerősöktől, rokonoktól, + turiban, ill leárazáskor vettünk. Igyekeztem a kevés pénzünk ellenére nem

"szemét " kajákat venni pl. az alma is olcsó és egészséges. Itt az egészséges alatt nem a ma divatosat értem, hanem azt, ami nincs mindenféle adalékanyaggal felturbózva. Szerencsére kertes házban éltünk, így zöldségre, gyümölcsre nem volt gond. Ha valamiből nem telt a drágábbra pl. gyümölcsjoghurt, nem vettem meg a szivecskét vagy danone nap mint napot (ezek a legolcsóbb, legvacakabb gyümölcsjoghurtok), inkább vettem natúr joghurtot és tettem bele gyümölcslekvárt (házi). Időközben sikerült másodállást szereznem, de párra is találtam, így több pénzből, de többen is élünk :-)így sok dolgot ma is betartok ezek közül. Az ásványvíz pl. állandó vita tárgya, ma is teljesen feleslegesnek tartom:-)

2013. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!