Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tüzifát akarok venni. Augusztu...

Tüzifát akarok venni. Augusztusi vágásut ajánlottak. Ez megfelelő? Nem értek hozzá.

Figyelt kérdés
Nem tul nyers?Jól fog égni?
2013. nov. 4. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az attól is függ,hogy milyen fajta.

Amúgy szerintem régebbi,jobb lenne de például nekünk volt olyan amit az előtt fűrészeltek,és az is elég jól égett.

De nem tudom milyen fajta volt...

2013. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez bükk lenne...
2013. nov. 4. 17:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Az augusztusi nedvességtartalma 35-40 % lesz , az egy picit sok.Nem tudom milyen a kazánod , de ha vizes fát tüzelsz , kátrányosodik és kilyukadhat 2-3 év alatt.

Másrészt meg nem ég , nem adja le a hőenergiát , mert előtte a vizet kell neki elégetnie.


A fakereskedők általában 30-35 % nedvességtartalmú fát szállítanak , azt azonnal hasítani és darabolni kell , 3-4 hónapra szeles , de fedett helyen kell tárolni és a 35% lemegy 15-20 %- ra , úgy már mehet a kazánba.


A bükk fűtőértéke jó , de a bükk hajlamos a befülledésre , tehát ha nem szeles helyen van , akkor nem szárad.

2013. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A válasz tehát : nem fog jól égni ....


Egyébként az sem mindegy , hogy augusztusban kivágták és rönkökben tárolták az erdőn a sárban , tkaratlanul , két hete behozták és aprították ( majd azonnal eladják , - ezt szokták ), vagy

augusztusban kivágták , aprították , szeles helyen tárolták letakarva ,alatta raklap volt , majd most eladják.

2013. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Így van, nyers, nem fog jól égni. Viszont tavaszi vágásút már nem találsz. Gazdaságosan már nem fogsz tudni fával fűteni ezen a télen.

Azt esetleg megteheted, hogy veszel akácot, ami szintén nyers és sok a hővesztesége, de legalább ég nyersen is, ezzel tüzelsz januárig, meg veszel bükköt, ami januárra kiszárad annyira, hogy el tudod égetni.

Ha nyáron vettél volna tavaszi vágásút, akkor legalább 20 %-kal több meleget adott volna ugyanannyi fa, vagy másképpen mondva ennyivel lett volna olcsóbb.

A szakértők azt ajánlják egyébként, hogy legalább 1 évig tárold fedél alatt, hogy gazdaságosan tudj fűteni, azaz amit most megveszel, azzal jövő télen tüzelj.

Nekem nincs erre helyem, ezért veszek nyár elején fát, télre kiszárad.

2013. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2 éves száradás után lesz a ndvesség tartalom 10% körüli, ami már jó tüzelni.

Ha most akarsz venni, akkor akácot nézzél, a nedvességtartalma szintén sok(többinél kevesebb) (~30%), viszont nedvesen is jól ég, ennyi az előnye.

2013. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy évet szoktuk szárítani ha kazánba megy ,, Pálinkafőzéshez a keményfát 2 évig , de ott vegyesen jó szabályozni :S A "tüzép-nél" egyszer tanúja voltam amikor nyáron a tulaj záráskor a Csicsóval vízsugarazta a fát ,meg a szenet mondván Ő is ezen a nedves súlyon vette meg ezt muszáj ,ez a szabvány :D
2013. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bükk,cser, gyurtyán kb azonos a fűtőértéke és az ára is.A kác,kb.500ft-al drágább mázsálya,jobb v.mivel a fűtőértéke,de gyorsabban ég le.Azt senki se fogja elárulni mikor lett kitermelve a tüzifa,főleg mert nem tudják!Ne is meditálj ezen most,majd jövőre vegyél még nyáron.
2013. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Jövőre okosabb leszek.Hallottam a barnaszénről is hogy azt is jó...kamino kályhám van(Öntöttvas)ez tényleg igaz?

Megéri vele füteni?Jobban mint a fával?

2013. nov. 6. 07:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezek elég jó cikkek , de valamelyiknél a hozászolások is jók . Olvasd át ha ennyire belemélyedtél : [link]

[link]

[link]

2013. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!