Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Akik panelban laknak és az...

Akik panelban laknak és az egyedi fűtésmérő már fel van szerelve, többi lent?

Figyelt kérdés

Nektek fűt a radiátor ha a 1-es, 2-es, 3-ason van?


Mert nekünk csak akkor fűt ha minimum 4-esre tesszük a nagyszobába, a kisszobába pedig az 5-ösön csak a radiátor széle melegszik a közepe jéghideg:S

Ha valakinek volt ilyen problémája mit csinált?



2013. nov. 23. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
a fűtésmérőnek,semmi köze ahhoz,hogy egyes radiátorokon,hogy áll a szelep,
2013. nov. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

jó akkor eltévesztettem.


Fűtésszabályzó a fűtésmérő helyett

2013. nov. 23. 19:49
 3/10 supra01 ***** válasza:
100%
Nekem is így van, a 4-es előtt nem fűt, de ez tökmindegy, mert nem az számít, hogy milyen álláson van a szabályzó, hanem, hogy milyen meleg a radiátor. És ha a fele hideg, akkor meg levegős a rendszer, le kell légteleníteni.
2013. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És azt egyedül meg tudom csinálni, ha soha nem csináltam még ilyet?
2013. nov. 23. 19:56
 5/10 supra01 ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen a radiátorod. Ha van a gégén levegőztető szelep, akkor igen. Egyébként akkor ez azt is jelenti, hogy a legfelső emeleten laksz, ugye?
2013. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szólsz a közös képviselőnek vagy házmesternek, és ő szól a hőer4őműnek, ők az egész lépibe elzárják a fűtést és megcsinálják a légtelenítést.
2013. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem kell fűtenie mert a 3-as állás 21 fok , ha annyi van a légtérben nem kapcsol be, nekem még az idén épen csak este melegedett be a teteje :) Tegyél egy hőmérőt a szoba közepére 150 centire a földtől és ha megfelelő a hőmérséklet nem kel a radiátornak fűteni :) http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__231098..
2013. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az 5. emeleten lakunk ez 10 emeletes panel.. és fáztam feltettem 5ös-re és semmit nem melegedett csak a széle (ez a kisszobába volt).


Akkor alapbol ha felteszem 3-asra, és teszem azt nem fűt semmit akkor nem is számol fel semmit nem? Mert azt sem értem, hogy a kis mérő amit csak belenyomtak a radiátor közepébe az mit számol és hogyan... jó ez más kérdés végül is.


Akkor a nagyszobába most feltettem 3-asra majd majd megnézem hány fok van. A kisszobába meg akkor elromlott mert 5-ösön van és semmit nem fűt...

2013. nov. 24. 15:34
 9/10 A kérdező kommentje:

Persze fokozatosan tettem 3-on fél óráig volt semmi nem történt stb. megcsináltam.


A radiátoron meg nincs szelep sajnos:S:S

2013. nov. 24. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Tégla társasház. Valószínű a fűtési szezon végén lesz a költségmegosztó, a radiátorokra a termoszeleppel együtt. És nyílván a hőközpontnba a megfelelő rendszer. Költségmegosztókat a ház előttről is rögzíti... Nem kell lakásokba jönni..

Ha nem akar fűteni 5 - ösön se, levegős. Vagy még annyira nincs kint zimankó. Mert azt sejtem hogy a rendszerhez egy kültéri érzékelő is van, és az szerint kapjuk a fűtést..

Azt javasolták : Elég a sima radiátor elzáró csap. Nem kell termosztátos. Mert szerintem is ha csak 4 tag radiátor meleg, és 8 at szeretnék, kijjebb nyitom azt a csapot... Jobban jön a melegvíz...

2016. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!