Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mekkora házatok van? Hány fok...

Mekkora házatok van? Hány fok van a lakásban télen? Mennyi a gázszámlátok?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Három szint, 7 szobával, két konyhával, három fürdöszobával (több generációs). Télen kb 20 fokra fütünk, így évente kb 2500 l fütöolajat használunk el évente.
2013. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

kb 80 nm-es családi házunk van. Nagyszüleimtől örököltem igaz nagyon lelakott ház kb a 90 es évek végén lett hozzányúlva így sajnos a nyílászárókat is csak részben tudtam megcsinálni hogy legalább ne húzzon be.

A felújítása folyamatban van, vízteres kandallónk van tehát központi fűtéses egy hátránya van hogy az egész házat fűteni kell mert 3 szobás plusz konyha, fürdő, meg egy tetőtéri rész is van 1 szobával ahol kiiktattam a fűtést mert mi a francnak.

A gázszámlánk nagyon kevés mivel fával fűtünk csak akkor kapcsoljuk be a gázt ha több napra elmegyünk és 0 fok körül van a hőmérséklet odakint hogy a csövek ne fagyjanak el akkor 15 fokra fűtjük a házat hogy ha hazamegyünk akkor ne kelljen órákig tökölni a kandallónál hogy rendesen fel legyen fűtve. A fatüzeléssel csak azért jártunk jól mert van egy szoba ami nyári konyha volt régen és az a ház szélében van így a kandalló azt a teret szépen befűti a konyhával együtt ami elég jónak mondható így gazdaságos is a 2 szoba az le van zárva ott is csak azért mennek a radiátorok mert teljesen elzárni nem igazán lehet plusz7 ott nemrég lett vezetékelve meg glettelve így nem akarjuk hogy bevizesedjen és baj legyen belőle plusz rengeteg bútorlapunk meg néhány majdnem zsír új kanapé meg heverő van ott amit még a nagyszüleim hagytak itt még a haláluk előtt pontosabban nagyapám és mivel azokat felhasználjuk plusz a nővéremnek is kell néhány bútorlap így nem akarjuk hogy tönkremenjenek. A mi szobánkba jó idő van tavaly télen 22-23 fokra simán fel lehetett fűteni és éjjel nem is kellett soha begyújtani, nagyon nagyon hideg időben amikor fújt a szél akkor bekapcsolok egy kis hő sugárzót hogy ha hirtelen kimásznánk a meleg ágyból akkor ne érjen rögtön hideg minket, de az is csak 3-4 alkalommal fordul elő. A szigetelés aránylag rendben van, tavasszal cseréljük ki az ablakokat meg a padlót is normálisan megcsináljuk leszigeteljük plusz új parketta, járólap majdnem mindenhol. A fürdőszobánk a legjobb a kandalló melletti helyiségben van így a falat simán átfűti plusz a kémény is adja a meleget a szobába így ott nagyon jó meleg van szerencsére.

Tehát így nincs panaszunk igaz sok fa elmegy mert fűteni kell mint állat 660 fokos víz kell hozzá hogy ezt a meleget tartani tudjuk de ha ki lesznek cserélve az ablakok és az ajtókat is szépen megcsináljuk hogy ne húzzanak be plusz a bejárat elé a terasznál építeni fogunk egy kis lyukat amolyan szélfogót mert apáméknál nagyon jól használ így azzal is nyerünk egy 1-2 fokos különbséget így akkor jó is lesz az. És akkor annyi fa sem fog elmenni.

Szerencsére hogy asztalos vagyok és minden nap tudok fát hazahozni rengeteg raklapot és megmaradt fagerendákat viszek haza amivel jól lehet fűteni plusz a keményfát apám hozatja amit felezünk annyi hogy náluk van azokat vágni kell, hasogatni de mivel van egy céges teherautóm így azt megpakolom 4-5 fuvarral már megvan a 2 havi tűzifánk plusz a puha bútor maradványok amivel tele van az egész garázs még jó hogy van egy garázs sor a házunkkal szemben ahol tudom a saját autómat tartani. Szerencsére nem megy el rá sok pénz mert ismeretséggel olcsón kitudok jönni ebből szerencsére plusz ami megmarad a munkahelyemen azt hazahozhatjuk mert a főnököm úgy is csak kidobná mivel ő gázzal fűt mert gazdag ő nem szenved a fával így néhány kollégámmal hazaszoktuk vinni minden alkalommal máshoz visszük, ledobáljuk és ennyi. Igaz dolgozni kell vele tehát vágni kell meg pakolni de nekem a barátnőm egy nagyon vagány csaj és nagyon jól tudja kezelni a körfűrészt amikor délutános akkor délelőttönként amikor nincs semmi dolga akkor szokott vágni egy keveset meg felpakolja meg minden. Hiába mondom hogy ne csinálja, de csinálja mert ezt szokta meg egész gyerek kora erről szólt és egyszerűen már hiányzik neki ez. Pedig nem kétkezi munkája van, egyszerű irodában dolgozik 2 műszakban de az apja nevelte mivel anyukája korán meghalt és szinte minden fiús dolgot megcsinál, tud villanyt szerelni, vizet bekötni, festeni, glettelni ketten csinálgatjuk a házat, megtanítottam neki hogyan kell burkolni, a wc helyiségben is a csempéket ő rakta fel unalmában amikor én maszekoltam és mindenki csak nézett mert olyan mintha egy profi csinálta volna.

Na bocsi a regényért, lényegében annyi hogy fával fűtünk és ahhoz képest hogy még nem teljesen jó a házunk elég jó meleg van bent.

2013. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy 90m2-es lakásban élünk, régi építésű családi ház 1. emelete, a földszint üres (ott is egy ugyanekkora lakás lenne amúgy).

22-23 fok van télen, de melegebb is lehetne ha jobban befűtenénk, nekünk ez így megfelel bőven.


Nem gázzal fűtünk, hanem olajjal, egy télre olyan 1000 euró értékben vettünk, reméljük elég lesz, ha jól számoltuk. Ha nem, veszünk még maximum :)


1000 euró kb. 290.000 ft, azaz októbertől áprilisig (itt kb. addig kell fűteni...) az olyan 50.000 lenne havonta. Igaz, már szeptemberben is fűtenünk kellett egy keveset, ha jól emlékszem.

2013. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

7 éves újjáépítésű családi ház 38-as téglából + 5cm szigetelés.


111 hasznos nm2 inverteres gázkazán. padlófűtés és 8 db lapradiátor. Télen 22fok van bent. A garázst is fűtjük igaz ott csak 13 fok szokott lenni télen.

Tavaly 210.000ft volt a fűtés.

2013. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
izé nem újjá hanem új építésű.
2013. nov. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
125 m2-es ház alápincézve, 2 éve épült, 8 KW-os Toshiba Estia hőszivattyúval fűtünk, az éves fűtésszámlánk kb 100 ezer. 1,3 millióba került a rendszer a bekötéssel együtt, a gáztüzelés költségeihez viszonyítva 5-7 év lesz a megtérülés.
2013. nov. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

125m2, kb állandó 20 fok van, fával tüzelünk, és mivel a fa árát a rezsicsökkentésbe nem vették bele, így 1 évben 216.000 Ft-ba kerül a fa, és így is spórolunk, mert nagyjából 10 mázsa akác jut minden hónapra.

Ha már a rezsicsökkentésbe belevették a villanyt, gázt, kommuniális adót, szemétszállítási díjat, stb-t, akkor arra miért nem gondolnak, hogy nem mindenkinek van gáz bekötve a lakásba télen fűtés céljából???? Villany van mindenkinek, de nem fogok azért az egész házban villanyradiátort vásárolni, és azzal fűteni, mert az úgy még többe kerülne!!!!

Bocsánat, hogy kiakadtam, nem rád vagyok mérges, hanem a rendszerre.

2013. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

kb. 180m2, 3 szintes családiház (tetőtérbeépítéssel).

A gázzal való fűtést akkor hagytuk abba, amikor a havi számla 19fok mellett nem állt meg 50 ezerből. Ennek kb 8 éve. Most fával kb. 200e-ből ki lehet fűteni egy szezonban, kb. 23fok van bent.

Ez havi szinten 30-35e Ft. +rengeteg munka.

2013. dec. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
200 nm-es 12 éves a házam,gázzal fűtük,átlag 20 fok,3500 m3 gáz fogyot,melegvízzel együtt.Ez kb.félmillió egy évben,de hát mit lehet ez ellen tenni?Egy jobb ország lenne jó,ahol támogatnák a hőszigetelést,pályázatokat írnának ki,nem stadionra kéne költeni,meg nem kéne akinek 3000 m3 fölött van gázfogyasztás,annak megemelni a költségeket,elég igazságtalan,mert aki 2999-et fogyaszt az még normális árban fizet,s az is akinek 1000 alatt van,s mondjuk dús gazdag.Mit gondolnak,akinek nagy háza van az gazdag,s aki egy régi sátortetősben Szabolcs megyében,s alig bírja kifizetni,mert nincs pénze szigetelésre.Szóval gusztustalan,ami itt megy manapság.
2014. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.1000 alattit még csökkentik is.
2014. márc. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!