Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van valamilyen egyszerű...

Van valamilyen egyszerű módszer, amivel ki lehet deríteni hogy a vízóránk jól vagy rosszul mér?

Figyelt kérdés
Az az érzésem, hogy a vízóránk jóval többet mér a fogyasztásunknál. Nem szeretném drágán lecseréltetni, ha van esetleg egy más lehetőség...

2013. dec. 12. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tölts meg egy pet palackot vízzel és nézdd meg, mennyit mért. Amúgy egy csomó víz el tud folyni, ha pl. rossz a WC tartály...
2013. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
10 l es mennyiséget már könnyebben tudsz mérni az órán is .
2013. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom! Az lehetséges, hogy a szomszéd WC shell lehúzócsapja beleszól a fogyasztásba? Vagy az nem lehetséges?
2013. dec. 13. 20:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ha shell, akkor bármi lehet! Viccet félretéve:csak akkor, ha annak a fogyasztása is ezen a vízórán folyik keresztül. Na de miért folyna itt a szomszéd öblítője?
2013. dec. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

egy vezetékről, de persze külön óráról jön a víz!

Már egy párszor észrevettem, hogy ha a szomszéd lehúzza a WC-t, akkor a mi óránk megpördül. (hallani is lehet a vezetéken a lehúzást és az elzárás erős kattanását)

Szerintem is elgondolkodtató, hogy hogy mozdulhat meg az óra, de a saját szememmel láttam... (nem ittam semmit:)

Az viszont vicc, hogy jórészt itthon sem vagyunk, (ketten) és 6 hét alatt 12 ezer litert "használtunk" el... (12köbmétert)

2013. dec. 14. 16:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értek nagyon hozzá, de ha pörög az óra ilyenkor, akkor nem lehetséges, hogy visszaáramlik a víz a ti rendszeretekből és az pörgeti az órát?


Málunk most szereltek fel órákat, mert a ház központi órája és az egyedi órák által mért értékek (már ahol volt) nem stimmeltek, mivel az egyedi órások "elfelejtettek" minden bekötésre órát tenni. Itt pl. minden lakásban több órát is fel kellett rakni, nem lehetett egy ponton mérni. Ha nálatok is ez a helyzet, lehet hogy a szomszéd valamelyik kiállása mégis a ti hálózatotokon van? Ezt max úgy lehet ellenőrizni, hogy a szomszéd összes csapját meg kell nyitni, és nézni a ti óráitokat.


Illetve még mindíg lehet valahol szivárgás, de akkor folyamatosan kellene mennie az órának.


Ezen kívül csalhat az óra, is de az mérhető a fenti módszerrel, illetve le is lehet cserélni.

2013. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ, az óra le lett szerelve, jelenleg hitelesítés alatt...
2013. dec. 29. 03:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!