Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mosogatógéptől dupla vízszámla...

Mosogatógéptől dupla vízszámla? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk mosogatógépet,szerintem nem gagyi Electrolux "hiper-szuper".Eco programnál 9 liter a vízfogyasztása,igaz ezt més sosem használtam mert majd 4 óra.Általában félórás vagy 1 órás programot használok,ami a papírforma szerint 7-8 liter.Hárman vagyunk általában itthon(férjem külföldön dolgozik)nem megy minden nap,de néha azért főleg karácsonykor napi kétszer is.Szóval sokallom,hogy a mostani vízszámla szinte dupla annyi lett,mint máskor.Kizárt dolog hogy több vizet használjon,mint amikor én kézzel mosogattam naponta többször.Másra viszont nem tudok gondolni,mert más változás nem volt.Lehetséges szerintetek?
2014. jan. 20. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem túl valószínű. Nézd meg, nincs-e esetleg szivárgás valahol (zárj el minden csapot és figyeld az órát, hogy mozdul-e, nem feltétlen kell, hogy pörögjön, lehet az óránként csak pár liter is).
2014. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A mosogatógépet kifejezetten megéri használni, egy intenzív program alatt is maximum 14-16l vizet használ el - ezt folyóvízzel 5 perc alatt érhetjük el, ha alig nyitjuk meg. Csak ugye a különbség, hogy a gép ezzel több napi étkészletet elmos 4 főre, 5 perc alatt meg sehova se jutunk kézzel.


Az általad leírt adatok NAGYON takarékosak, kézzel ennyit 3 perc alatt kifolyatsz. Kizárt, hogy a gép lenne a baj, az elsővel egyetértek, nézd meg nincs-e valahol szivárgás.

2014. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen én is így gondoltam valahogy. Tényleg nagyon utánanéztünk vásárlás előtt és nem sokat fogyaszt a leírás szerint,de azért jó hogy más megerősít ebben az elgondolásomban! Utánanézek,köszönöm!
2014. jan. 20. 19:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első körben a wc csészénél nézd meg nem csurdogál e a víz.
2014. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy a mosogatógép miatt nőtt meg a vízfogyasztás!

Én is inkább szivárgásra tippelek.

2014. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetett valami év végi elszámolás?
2014. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Eddig nem találtam semmit.Azt viszont hallottam,hogy sokmindenki panaszkodik,hogy most több lett a vízszámlája!
2014. jan. 22. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:
szétosztják.....kiküldik azoknak,akik'szeretnek'fizetni!!!nem vacakolnak a behajtással...ugye korrekt?
2021. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!