Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mai nap vettem energiaköltség...

Tamás0002 kérdése:

Mai nap vettem energiaköltség mérőt. Elindítottam egy 40 fokos mosást teljes töltettel.2 óra alatt végzett és azt írta ki hogy 0,322 kWh. Ez valós lehet? Nem állítottam be rosszul a mérőt?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne az energiaköltség mérőt hol és milyen árban lehet kapni?

Nem tudom nálad a teljes töltet mit jelent? A mosógépbe berakandó szennyes ruhákat kg-ra szoktuk bepakolni.Van a teljes ami lehet 5 kg-os és lehet ami 3kg-os vagy annál kevesebb mennyiséget mos ki.Nekem az a meglátásom a fogyasztásod után,hogy gyorsmosást programozhattál be bár ahhoz sok a 2 órás időtartam.Viszont a 2 órás mosási időhöz meg kevés az elfogyasztott energia.Le tudod ellenőrizni ha megnézed a mosógéped műszaki leírását mert abban benne van a mosási ciklusok fogyasztási adatai. Biztosan van villanyáram mérőórád azon is meg tudod nézni a körülbelüli fogyasztásod.Ha régi a mosógéped akkor rá kell valamennyit számolni a kWh-ra.

2014. jan. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mosógépemhez nincs semmiféle papír.(Használtan vettem)Teljes töltetnél arra gondoltam hogy 5 kg ruha a program amit elindítottam 40 C° normál pamutprogram és tényleg 2 órás az időtartama a gépen annyi van hogy A Klasse.
2014. jan. 21. 19:22
 3/5 A kérdező kommentje:

Villanyórát most nem néztem majd legközelebb.A mérőt a TESCO-ba vettem Mentavill márka akciósan 3.490 Ft-ért.A Mentavill oldalán 6132 Ft-ért van fent:


[link]

2014. jan. 21. 19:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen korrekt a mérés.Még akár 90 fokos programon sem mérnél lényegesen többet.

Az érték azért nem meglepő hiszen a mosógép magában nem egy energiazabáló szerkezet az csak városi legenda, hiszen a motor 15-220 W-os, a fűtőszál 1500-2000 W-os de az meg nem üzemel állandóan csak időszakosan néhány percre.

Még ha jócskán felfelé kerekítenénk akkor sem lenne az átlagos fogyasztás 1kWh/mosásnál ami kb.45 Ft!

(vill.szer)

2014. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gabor.galilei ***** válasza:

Azért van különbség a 40 és 90 fokos mosás között.

A mosógépben a legnagyobb fogyasztó a fűtőszál.

Én is lemértem nekem ez 2 órás mosás,

a 40 fok esetén 0,55KWh

a 90 fok esetén 1,57KWh

volt a fogyasztás, és 45 Ft nálunk az áram /KWh.

Én már használtam normál mosógépet úgy hogy a hideg víz helyett 40 fokos vizet kötöttem bele, ekkor a 2 órás 40 fokos mosásnál 0,08KWh-t fogyasztott, mert nem kellett már a vizet melegitenie :) (a melegvizet meg napkollektor csinálta)

2014. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!