Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Velem van a baj, vagy tényleg...

Velem van a baj, vagy tényleg átvernek a gázzal?

Figyelt kérdés
Újabban (az elmúlt jónéhány hónapban) azt vettem észre, hogy a gázfogyasztásom megugrott 8 köbméterrel, holott csak egy kisteljesítményű gázbojlerem, és egy gáztűzhelyem van. Eddig évek óta elvoltam havi 17-18 köbméter gázzal, újabban ez 24-25 köbméter. Ráadásul nehezebben melegszik fel a víz a fazékban, hosszabban ég a bojler... Az égő gáz színe is csak néha kék, hol narancssárga, hol rózsaszín, stb. Velem van a hiba, vagy ennyit ért a rezsicsökkentés? Bár ugyanezt veszem észre a közvilágítással is, hogy egyre több lámpa nem ég az utcán. Nagyvárosban lakom, nem a fővárosban. Más is tapasztalta ezt?

2014. jan. 22. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Valószínűleg arról van szó, hogy az utóbbi néhány hónapban hidegebb a vezetékes ivóvíz (még ha nem is igazán látszik, de tél van), így több energia és idő kell a felmelegítéséhez.
2014. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagy vele egyedül. A,ióta a rezsicsökkentés van, több gáz kell a főzéshez, és a fűtéshez is.

Eddig csak hétvégén, amikor mindenki főzött, kellett több idő, most már állandóan.

Évek óta átalánydíjasan fizetem a gázt. Eddig minden éveben vagy túlfizetésem volt, vagy csak pár ezer forintot kellett többletként fizetnem. Még abban az évben is, amikor nagyon ideg tél volt.

Ma kaptam meg a DÉGÁZ éves elszámolását. Év közben csökkentették a havi befizetéseket ( a rezsicsökkentésre hivatkozva) 3.000.- Ft-tal. Most viszont be kell fizetnem 15.000.- Ft-tal többet, mint az eddigi részletek. Pedig most még tél sem volt igazán.

2014. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Én minden héten felírom a gázóra állását. Semmivel sem használok több gázt mint az elmúlt két évben. GDF-Suez a szolgáltató.

Érdekes, hogy főként a Tigázos ügyfelek panaszkodnak.

2014. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
nekem is volt narancs sárgás, pirossas lángja a bojlernek, de én kitisztíttattam és ismét kék lett a színe. túl sok a por lerakódás és nem jó a gáz/levegő arány.
2014. jan. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!