Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kicsúszik a pénz a kezünkből....

Kicsúszik a pénz a kezünkből. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már nagyon el vagyok keseredve. 120 ezer ft marad havonta ételre és egyebekre.

3-an vagyunk, a gyermekünk még pelenkás, 5 ezer ft a pelus havi szinten, törlőkendő 900 ft. Tisztálkodás is kb 5 ezer mindannyiunknak.

A többi csak ételre megy el.

Nem tudom hogy kellene beosztani a pénzt. Volt már havi lista írás, menü tervezés. De semmi sem válik be. Minden hónapot 30-40 ezer mínusszal kezdünk ami rengeteg. Éjszakànként nem alszok csak rágom magam rajta. Mit kellene még tennem?


2014. febr. 25. 23:01
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valahol nagyon elúszik. Szoktatok rendelni, büfében, étteremben/mhelyi ebédlőben enni?

Fél literes üdítők is sokat visznek.


Azt próbáltátok, hogy összeírtok mindent, hátha kiderül, hol a fölösleges?

2014. febr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
86%
Amint kifizetted ezeket a kiadásokat akkor fogsz harminc darab borítékot és a maradék pénzt szétosztva egyenlően belerakod. minden reggel annyiért vásárolsz ami a borítékban van ha marad akkor áthelyezed a következő napi borítékba.
2014. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
Fel szoktátok írni, hogy hova mennyit költötök? Köv. hónapban sokat segíthet.
2014. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim válasza:
100%

kérdezd meg minden vásárlásnál, hogy erre valóban szükséged van-e, és nem csak a túlzott kényelmedet szolgálja.

amit lehet pedig tegyél el. illetve minden mást is érdemes eltenni, amit elkölthettél volna extra kényelemre, de nem tetted.

2014. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim válasza:
77%

Önfegyelemnek hívják azt a dolgot, amit keresel. 120e két fő + gyerekre bőven elég kell, hogy legyen.


Volt már havi lista, menütervezés, de nem vált be? Mármint te nem tudtad betartani, így érted.


A listázás már sokszázezer embernek bevált és nektek is működne, csak nem kólára, kajarendelésre meg egyéb olyan hétköznapi dőzsölésre kell elkölteni, amiért könnyen elcsábulnak sokan.


Vezess egy havi kiadáslistát, amibe MINDEN kiadást vezetsz és kategorizálsz. A bevásárláson belül is csinálj "fontos" (=kenyér, tej, hús, gyümölcs, tisztítószer, gyerek cucca) kategóriát és "nem fontos"-t (kóla, chips, csoki, stb.), és a hó végén összesíts. Állíts fel egy havi keretet mindenre, tehát pl. nem fontos élelmiszerekre csak havi 10e-t költsetek. Jut kólára így is, csak ésszerűbb mértékben.

2014. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
51%
110 ezer forint három embernek havonta kajára egyáltalán nem sok. Mi négyen vagyunk, és körülbelül 200 ezer forint megy el rá, pedig minden nap itthon főzünk, nem eszünk étteremben.
2014. febr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Nem szoktunk büfékben, éttermekben enni és üdítőket sem iszunk.

A boriték jó ötlet és mostantól mindent írok is. Sajnos nem voltak szüleim akiktől megtanulhattam volna hogyan kell a pénzzel bánni és most vért izzadok, szorongok és nem tudok aludni a kiadások miatt.

Ruhàra mióta terhes lettem nem költöttem. Nem járok fodrászhoz sem. Ott spórolok ahol tudok. Mégis kicsúszik.

2014. febr. 25. 23:23
 8/54 anonim ***** válasza:
56%
A borítékos eleve halott ötlet. Úgy aztán végképp nem lehet kijönni a pénzből, ha minden nap csak arra az egyetlen napra vásárolsz. Sokkal olcsóbban kijössz, ha előre gondolkozol, és inkább heti menüt állítasz össze az egy hétre szánt pénzből. De mondom, 110 ezer forint egyáltalán nem sok. Egy sima hétvégi bevásárlásnál lazán elmegy 20-25 ezer forint.
2014. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is ez volt amikor elköltöztem otthonról, aztán pislogtam, hogy jól keresek, saját lakásom van és hónap végére sosincs pénzem. Elkezdtem felírni és nálam az derült ki, hogy kajára (mivel nem tudtam főzni) ment el minden.


Neked is ez lenne a legjobb, hogy mindent felírsz. De még a 10 Ft-os cukorkát is, mindent fillérre pontosan. Ha bevásárolsz kérd el a blokkot és ne csak kb. írd le, hogy 4000-et költöttél.


Egy füzetben vagy ha tudod kezelni az excelben vezesd, hogy mire költöttél, csinálj csoportokat. Pl.

Lakás

azon belül: lakbér/közös költség/villany....

Ruházkodás

Kaja


Ami van nektek. Ha legalább egy hónapot írsz de még jobb kettőt, akkor látod, hogy melyik terület az, ahol a legjobban megy a pénz és min lehet spórolni. Pl. ha lakótelepen laksz, a távfűtésen nem tudsz.


Tervet is készíthetsz, a sorokba felírod a csoportokat, az oszlopok tetejére a hónapokat és kitöltöd, hogy kb. mire mennyit szántok. Be lehet írni szülinapokat, karácsonyt, nyaralást, bármit, később a gyereknek iskolakezdést és akkor tudsz majd tervezni.

2014. febr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
92%
Azt is nézd, hogy hol vásárolsz. Lehetnek több száz forintos eltérések.
2014. febr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!